View Single Post
Staro 16.03.2023., 17:08   #154
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Ovako, imao sam iskon 200/100 optiku i sad sam prešao na Tcom optiku 1000/500, dobio novi router (onaj veliki bijeli, tanki). Sve radi super ali imam problem sa skidanjem velikih fajlova sa Google drivea. Nakon downlaoda pukne mi net. Brzina je maximalna (cca 100 MB/s) ali pukne net (ne svaki put). Probao sam dati sve dozvole folderu iz kojeg skidam fajlove (veličine su oko 40GB), promijenio LAN kablove i portove, resetirao modem olovkom nekoliko puta, prešao na Internet download manager ali opet je puklo. E sad sam limitirao brzinu na 80MB/s i za sad je OK ali moram još testirati. U čemu je problem?
Sumnjam da je do modema (nov je) ili druge opreme jer sve radi super inače i kad se skidaju manji fajlovi, net, 4k tube itd. Jel moguće da je problem ta velika brzina downloada?
Zvao sam tehničku i oni su mi rekli da probam gore opisano (osim limita brzine koju sam napravio u IDMu) ali s njihove strane oni nisu vidjeli prekid samog interneta već samo moje veze odn. kao da sam resetirao. Dakle kad pukne net nakon downloada lampice i dalje gore ali dole ikona u windowsima 10 pokazuje onaj "globus" kao da je internet pukao. Nakon reseta modema net opet radi. Imam još jedan komp spojen LAN kablom na router ali on ne skida ništa. Sada su kablovi spojeni na pozicije 1 i 3 na routeru (nakon moje izmjene).
delavi je offline   Reply With Quote