Tema: Automobili
View Single Post
Staro 05.05.2021., 15:26   #54801
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor Pentel33 Pregled postova
Tko bi bio vlasnik tih mjenjačnica baterija? Tko bi to financirao?? Tko bi odgovarao za nesreću usred pogreške zamjene baterije?


Čini mi se da neki ovdje nemaju blage veze o patentima, autorskom pravu, zaštiti imena, odgovornosti za materijalni nedostatak i svemu ostalom.

Aposlutno nikad se neće dogoditi da ćeš mjenjati baterije na jednom Mercedesu u nekome objektu koji nije pod kontrolom Mercedesa na bilo koji način.

Mogu imati istu bateriju, hrpa njih trenutno i ima istu bateriju, bitno je tko ju je ugradio.
Ono što ti ne razumiješ je da je taj Renaultov motor u Mercedesu ugrađen u Mercedesovoj tvornici, atestiran, provjeren, odobren i namotiran od strane Mercedesovih radnika.
Ti nisi čuo za ovlaštene servise kojih ima k'o pljeve?
Eto ti tko bi mogao biti vlasnik punionice i tko bi odgovarao za ugradnju baterija.
Ako su ovlašteni za izmjenu motora na mercedesu, na primjer, što je to toliko komplicirano zamijeniti bateriju?
Certificirani i educirani ovlašteni servisi/punionice i bok.
Puuuno praktičnije i puuuno jeftnije je imati punionice koje pokrivaju nekoliko kilometara kvadratnih u manje naseljenim mjestima, ili malo manju površinu u velikom gradu, nego imati tisuće i tisuće pojedinačnih parkirnih mjesta za punjenje.

Isto je i sa benzinskim pumpama. Kod nas na 1500 ljudi ima 4 benzinske. Nema svako pred kućom pipu.

Te punionice na parkirnim mjestima treba i održavati. To košta puuuno više, nego održavanje nekoliko stanica za zamjenu baterija.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote