View Single Post
Staro 15.05.2020., 11:18   #10
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
Koje jos napone, i koje bi trebali biti vrijednosti? Stavio sam 9600k na 4.7, disejblo turbo, i napon na 1.275V. Sve ostalo manje vise na auto, na 4.8 ne boota s tim naponom. Moram jos kad se vratim doma probati turbati LLC.
Ali da, CPU-z pokazuje 1.25 napon, dok HW Info ima spike napona i na 1.4V, sto je zaista previsoko za 4.7, kako to regulirati? Temp su cijelo vrijeme ok, cini mi se da ima nekih benefita zalemljeni IHS.
SOC i IA napon is stavi na nekih max 1.15v.

Taj spajk na 1.4v je malo neobican, ali mozda si llc previse nafrljio. Naime ako postavis fiksni napon tipa 1.275v on ce uvijek malo varirati ovisno o loadu, a konkretno llc ga korigira u scenarijima pod velikim pterecenjem. Tako primjerice ako imas postavljenu neku nizu llc vrijednost tvoj napon od 1.275v (ili koliko god ploca vec daje pri tom unosu, ne mora biti nuzno u decimalu onoliki koliko si postavio u biosu) pri vecem opterecenju npr prime95 pada, kako bi se sprijecile eventualne nestabilnosti prilikom takvog pada napona llc u takvim uvjetima podeblja napon. E sad kod tebe je mozda slucaj da je llc postavljen visoko pa ti kod vecih opterecenja on skoci na 1.4v.

Druga stvar moze biti da jednostavno hwinfo daje nekakva kriva ocitanja pa probaj jos pratiti napon sa hwmonitorom ili aidom.

Zadnje izmijenjeno od: guerra. 15.05.2020. u 11:25.
guerra je offline   Reply With Quote