View Single Post
Staro 30.04.2023., 16:02   #1709
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Imam problem na A1 optici i zanima me da li je netko imao sličan problem.
Naime, meni se IP adresa resetira svakih 12 sati umjesto svaka 24 stata. Prijevio sam problem u SZK, razgovarao već više puta i oni vide da se adresa resetira svakih 12 sati, ali nemaju pojma zasto.
Prošli tjedan su mi zamjenili router i ne pomaze.

Isao raditi bas pokus i sinoc u 00:40 napravim restart routera.
Danas u 12:38 u statusu routera pise trajanje veze 11 sati i 58 minuta i aaa.aaa.aaa.aaa IP adresa.
U 12:40 pukne veza
U 12:41 provjerim status u routeru i pise trajanje veze 12 sati i 01 minuta, ali IP adresa je bbb.bbb.bbb.bbb

Nevjerovatno. Vec sam vise puta radio restart routera u nocinim satima, u 01:00, 02:00 bilo kada kako bi "isprovocirao" reset IP adrese u nocnim satima, ali svaki puta reset se opali tocno 12 sati nakon restarta. I naravno, ponovo u vrijeme i kada bi zapravo trebalo, u vrijeme kada je bio restart.

Sada sam i napisao pisani prigovor da imam "crno na bijelo" i jer to onda poteže neke rokove za riješavanje, pa budem vidio.
Ali zanima me da li je netko imao sličan problem i ima li uopce ideju sta bi moglo biti.

Da li je moguce (ne vjerujem, ali eto da pitam) da reset inicira nesto na mojoj strani (picek ili nesto), ali to mi nema bas smisla.

Inace, radim od kuce i cijelo vrijeme sam spojen putem VPN-a na sustave i baze klijenta. I naravno, kada dodje do reseta IP adrese meni pukne VPN i sve konekcije. Pa je onda taj problem pomalo vec i iritantan.
Jer traje to vec jedno duze vrijeme, sigurno preko 2 mjeseca.

Da, mogao bi "ciljati" reset da bude taman prije i nakon radnog vremena, ali to mi nije nikakvo rijesenje.
Rijesenje je da se IP resetira svaka 24 stata, a ne svakih 12 sati.
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote