View Single Post
Staro 22.01.2016., 18:24   #2921
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Ti overclock testiraš najbrže s Firestrikom?
Odnosno ako nije dobar, što, sruši se firestrike?
Meni se nije nijednom srusio, uglavnom na 1200-1600 su mi se u dva navrata prilikom testa blago pokazali artifakti, test sam odvrtio normalno do kraja samo da vidim rezultate, i nakon toga smanjio na 1170-1600 i odvrtio bez artifakata i nakon toga testirao u igrama, i tek nakon sta je i tu sve proslo u redu sam isao smanjivati voltazu i power limit da se graficka manje grije.

Uglavnom ako uocis artifakte nemoj vrtit cijeli test vec samo stisni ECS, i odi u MSI afterburner i smanji takove za 20 i ponovno pokreni, i tako sve dok ne nađes brzine na kojima ti se nece pokazivat artifakti, nakon toga testiraj u igrama i dobro prati ekran da ti se nebi pokazao koji mali artifakt, i ako se ne pokaze ni jedan znaci da je overklok dobar.

Nakon toga se mozes poigrat sa smanjivanjem voltaza i power limita da smanjis zagrijavanje grafe, uglavnom taktove drzis na onima koje si vec ustanovio da rade stabilno, pa sada samo testiras grafu da nađes na kojoj najmanjoj voltazi i power limitu moze radit, princip testa je isti, sve je dobro dok nema artifakata, kad se pokazu artifakti, onda samo malo povecaj voltazu i ponovo odvrti, i ako se ne pokazu, mozes onda odvrtit malo gameplaya u igrama, i ako se ni tamo ne pokazu znaci da imas stabilan OC.
Sphere je offline   Reply With Quote