View Single Post
Staro 21.04.2022., 17:33   #4
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
fast roaming ili fast transition je nešto šta svaki proizvođač radi za sebe i iako je kao open standard - to baš i nije tako. čak i kod velikih brendova.

isp routeri to ne podržavaju, i većina kućnih ap-ova to ne podržava.
tplink to podržava samo preko kontrolera. aruba, ruckus i cambium su inače kontroler-based ali rade to i individualno - ali govorimo o uređajima od x tisuća kuna.
FT na jeftinim uređajima ćeš izvest samo ako na sve tvoje ap-ove instaliraš openwrt i staviš ih u isti mobility domain. kod mene provjereno - radi. ili radi dovoljno dobro da dok sam to koristio nisam vidio problem. sada sa aruba ap-ovima wifi je spojen cijelo vrijeme iako šetam po kući i prebacujem se sa ap-a na ap. imam iap207, iap305 i iap515. skupa ali poprilično kvalitetna kombinacija.

kod mojih staraca gdje je mix mikrotik i tplink ap-ova sa originalnim softverima gore, veza pukne prilikom odlaska iz prostorije u prostoriju. no laptopi su većinom uvijek na istom mjestu pa to zapravo smeta samo mene koji kad se iz primaće prebacim u wc pukne wifi i treba 5-6 sekundi da se prespoji.
jp_rv je offline   Reply With Quote