View Single Post
Staro 23.12.2020., 20:26   #282
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,007
Speedšrot-->Mikrotik

Bridge mode, na tiku namještena skripta da svaku noć u 04:00 restarta PPPOE. Sve složeno "po PSu" i radilo prividno bez problema skoro 2 mjeseca.

Sad se događa slijedeće, prije dva dana sam gasio opremu doma oko 15:40.
Nakon toga mi Speedšrot krkne link točno nakon 24h
jučer u 15:39 i danas u 15:42 pukne link, router ima u logu jedno 2-3 puta ether1 down i onda krene cirkus od nekoliko minuta dok se opet ne digne pppoe. Jučer nisam ni skužio, ali danas me baš ulovilo dok sam preko zooma držao prezentaciju nekim klijentima
Speedšrot u logu ima kao da se resetirao, poništeno vrijeme na 1970-01-01 i onda se synca preko NTPa.

Što ja moram to govno od speedporta fizički gasiti negdje po noći da mi ne bi skidao vezu nakon 24h?

Izgleda da nije dovoljno što ja na routeru spuštam i dižem pppoe po noći.

Moram ga imati radi fiksnog telefona nažalost.
Pretpostavljam da mogu mikrotika spojiti direkt u ONT, žrtvovati jedan port i na njega spojiti Speedšrota radi telefona?
VLANovi 101 za voip na tom portu?
-->
SAJB, ali situacija:

ONT Raisecom-->Speedšrot-->Mikrotik

Bridge mode, na tiku namještena skripta da svaku noć u 04:00 restarta PPPOE. Sve složeno "po PSu" i radilo prividno bez problema skoro 2 mjeseca.

Sad se događa slijedeće, prije dva dana sam gasio opremu doma oko 15:40.
Nakon toga mi Speedšrot krkne link točno nakon 24h
jučer u 15:39 i danas u 15:42 pukne link, router ima u logu jedno 2-3 puta ether1 down i onda krene cirkus od nekoliko minuta dok se opet ne digne pppoe. Jučer nisam ni skužio, ali danas me baš ulovilo dok sam preko zooma držao prezentaciju nekim klijentima
Speedšrot u logu ima kao da se resetirao, poništeno vrijeme na 1970-01-01 i onda se synca preko NTPa.

Što ja moram to govno od speedporta fizički gasiti negdje po noći da mi ne bi skidao vezu nakon 24h?

Izgleda da nije dovoljno što ja na routeru spuštam i dižem pppoe po noći.

Moram ga imati radi fiksnog telefona nažalost.
Pretpostavljam da mogu mikrotika spojiti direkt u ONT, žrtvovati jedan port i na njega spojiti Speedšrota radi telefona?
VLANovi 101 za voip na tom portu?

Zadnje izmijenjeno od: c-shadow. 23.12.2020. u 20:33.
c-shadow je offline   Reply With Quote