View Single Post
Staro 13.03.2023., 15:30   #1
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 763
Custom Loop a visoke temperature

Ekipa trebam pomoć oko svog custom loop-a, temp u loadu idu do 90C za CPU i proc trottla, tek sam nedavno upalio Days Gone i vidim ode temp u nebesa, sinoc sam bacio krug u iRacingu i isto vidim da je CPU 80+ stupnjeva.
Inace kad sam sastavio loop sam naravno odradio testiranja ali u bechovima nije dolazilo do trottanja, vjerojatno jer su testiranja kraća.

U idleu su CPU oko 40-50 a GPU 30ak, GPU je dosta stabilna temp dok kod ryzena to skače dosta, isto se tako ponasala temp i sa 3700x i sa 5800x3d pa pretpostavljam da je to do AMDa.

Loop ide od rezervoara, EKWB D5 pumpe, EKWB 3080 bloka, EKWB AM4 bloka, 240 kineski rad, 360 kineski rad. Na radijatorima su 4 komada LC Power AiRazor, 5 nije stao tako da je 360 rad samo sa 2 ventova. E i tekućina je EKWB CryoFuel.
Fan curve je namjesten na CPU temperaturu u biosu i dosta blago naštelan gleadjući u vidu tišinu, zbog toga je vjerojatno i viša temp u idleu, a na 80C ventovi bi išli na max no očito mu to nije dovoljno.

Kakva su vaša iskustva? Jel to sve u redu ili da mjenjam nesto? Ja sumljam na ventirlatore ali RGB jebiga


Evo i slika pacijenta ako sto pomogne:

__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote