View Single Post
Staro 23.06.2022., 19:05   #229
Consigliere
Registered User
Moj komp
 
Consigliere's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2022
Lokacija: Italy
Postovi: 8
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova

Ne razumijem zašto pišeš to o stupnjevima, grafička može uz puno stupnjeva bit na malo buke uz istu proizvodnju topline ko i na malo stupnjeva uz puno buke, toplina može za oba slučaja bit ista.
Osobno nikad ne žrtvojem temperaturu nauštrub buke, štoviše zaboli me za temperaturu, uvjek ganjam malu buku. Buka mi je toliko bitna da mi nije problem i performanse gubit underclockom i undervoltom.

Primjer https://youtu.be/TOkAcr01ZTw

Taj noctua edition je po meni vrh, ak će se moć nabavit to kupujem.

Mene živcira ta toplina, i klima koja mi radi i sad dok pišem.

Što se tiče tih napajanja, i ovog o tim spajkovima, pa to je normalno i postoji od kako postoje grafičke da na mikrosekunde postoje pikovi. I stvar je više manje šitnih napajanja. I ni jedna nadstrujna ni podnaponska zaštita ne bi trebala tripat na 100 mikrosekundi. Zato postoje kondenzatori, i na grafičkoj i na napajanju.
Nije ti isto nikako jer ako želiš da grafička potraje jer visoka temp ubrzano uništava/degradira komponente i da ne odu termalni padovi i pasta pa se možes slikat bez da spušiš jamstvo i otvaraš ju, znači moraš micati toplinu sa grafičke a to nebudes ako nemas neki konkretan RPM.

UV i UC nikad nisam radio, to su osobni afiniteti,mogučnosti i želje. Osobno uvijek gledam na performanse, custom BIOS-e i visoke taktove i to ti je na kraju 15ak % jača graficka spram undervoltane.

Ekipa se generalno previše zamara temperaturom jezgre koja je potpuno korektna i na slabijim modelima ali malo tko obraca pažnju na grijanje memorije GDDR6X koja je najveci problem na grafama i koja radi na visokim tempraturama, konkretno jer 85% vendora ima loše izrađen hladnjak koji loše sjeda na memoriju itd.. čak i na najjačim modelima koji hlade jezgru top i svi odma vau a kad zaviriš u temp vrama onda glavobolja.

Nadopuna:

RTX 3090ti su toliko fenomenalno odrađeni hladnjaci, PCB i sve oko tog modela da je to fantazija. Grafe drže 2150MHz makar ona isla na 70c, mamorija je odlično hlađena spram katastrofa 3090 modela, imas samo jedan konektor, a memorija se kloka do 24GBPS... Jednostavno pravi high end hardver u punom smislu te riječi.

Nadopuna 2:

Pogledajte samo kako su sfušarili hlađenje vrama na 3090 Kingpin i 3080 Gaming OC Waterforce.
https://www.youtube.com/watch?v=SoIj...l=FrameChasers

Evo i 4 slot Giga extreme 3090 top hladnjak po izgledu ali teško sranje za memoriju i to u gamingu 97c, majning necu spominjat...
https://www.youtube.com/watch?v=oEn7...ardwareUnboxed

Nadopuna 3:

Iako je Gigabyte na jako lošem glasu zadnje 2-3 godine, rikavaju im napajanja, povlače ploče, lažno reklamiraju OC rezultate, loše dizajniraju večinu grafi.... ali moram reč da su ovaj Giga model koji imam bolesno odradili i koliko god ih ne volim ipak sam otišao na njihov model grafe ovaj put, doslovno 10c razlika u hlađenju spram MSI Suprim


Zadnje izmijenjeno od: Consigliere. 23.06.2022. u 19:52. Razlog: dodatak
Consigliere je offline   Reply With Quote