View Single Post
Staro 26.01.2023., 20:42   #1972
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,937
OK, nije šija nego vrat Fedora ne jebe proprietary, nvidia ne jebe open source a ja sam taj koji dobije od oboje.

1070 je u pitanju. Mislim, kada odradiš instalaciju ručno to sve radi OK; nego onaj open source nvidia driver treba diseblati, pa instalacija pa reboot, pa ponekad ponovi čisto da ponoviš. Jednom je jednom, dvaput je dvaput. A dobar dio vremena i taj "2D driver" bi mi bio sasvim dovoljan, nije ga gejmam 16 sati na dan, ali mi nema smisla okljaštrati računalo bez razloga.

Ono što me dotuklo i zbog čega sam odradio jedno detaljno brisanje diska je što mi je kroz par dana napravilo update prilikom bootanja i ajde jovo nanovo Nisam se više htio s time zajebavati. Ima dana da dođem online na pola sata da nešto na brzinu odradim i ne želim da to bude ručna instalacija drivera

Ali OK, Fedora nije za takve kombinacije i gotovo.

A što se Kubuntu tiče, s time sam imao neko čudno iskustvo vezano za updejte, koje jednostavno nije radio par mjeseci. Nikada ništa nije bilo za updejtat. Dok manjaro voli par giga updejta par puta mjesečno

Ali kralj updejta je Neon, pa bogati nisam komp restartao ukupno do sada kao u tom periodu. Po dva, tri restarta po instalaciji. A ja sam tip koji voli restart napraviti dva puta mjesečno, max

Tomek, ovo što si linkao budem spremio u bookmarkse. Ako me okrene žeđ za patnjom pa da opet odem s manjara budem probao fedoru opet. Problem je što je turneja između dva manjara trajala skoro godinu dana i nisam baš donio puno suvenira s tog puta.

Zadnje izmijenjeno od: mkey. 26.01.2023. u 20:49.
mkey je offline   Reply With Quote