View Single Post
Staro 25.01.2023., 11:36   #1963
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,005
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Mi svako malo kloniramo/snapiramo taj Oracle od +70T na XFS-u i još nam se nije dogodio kuršlus s XFS-om . Doduše, ubili smo kernel ko zeca s "pvmove" nedavno (bio je bug u toj verziji) ... tak da te uvijek može nešto ugristi.
Ili nabodeš oracle bazu s bugom. Dev za vrijeme planiranog downtimea pusti update na većoj tablici i oracle transparentno u pozadini koruptira jedno 50% podataka u toj tablici... korisnici to skuže tek kasnije pa slijedi veselje s popravcima, traženjem koji backup je dobar, dev popravlja podatke... dok produkcija stoji, a korisnici vrište
Ili Oracle linux, nije bio klasični filesystem nego Oracle ASM, 2 baze u RACu. Nakon nekog vremena sve se usporilo... nakon ponešto istraživanja nađemo da je tehničar kad je montirao servere za interkonekciju između dva oracle node-a nekako iskoristio CAT 5 UTP kabel koji je držao samo do 100 Mbps

Citiraj:
Što se tiče defragmentacije MP3-a na XFS-u, bila je tema na hr.comp.os.linux pred XY godina. Miro Zubčić je napravio shufle na file sistemu ... ne mogu to iskopat sad.
Ah newsi... već sam i zaboravio na to
c-shadow je offline   Reply With Quote