View Single Post
Staro 25.01.2023., 11:29   #1961
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,341
Citiraj:
Autor madwifi Pregled postova
Nisam se došel posvadit. Ali.. problem ti je kaj ja ne podnosim redhat, dok z druge strane ti je ubuntu server "govno od distre".
Premalo nas je i ovak i onak, kaj bumo se pokačili sad oko tih pizdarija?

Došel sam pogledat kakva je situacija, kaj delate i to. Imam slobodnog vremena, pa gledam kak bi neku Hrvatsku distru projektiral.
Kompliciano je, kad jedan oče systemd drugi ne, jedan bi single purpose drugi bi multi, jedan bi za telku drugi za storage ...
A ja sam takak kakav jesam, gentooligan, distru skrpam za tjedan dana, al dokumentacija bude koštala ko 4 nove grafe.

Argumentiramo, ne svadamo se, nemoj dizat zivac odma. Problem je da si previsoko znanjem gore, preelitisticki razmisljas. Source distre jednostavno nisu prakticne u stvarnom svijetu (da imaju svoje mjesto al tu pricamo o specijalnim primjenama - i tu opet vecina uzima klasicne distre, cupaju Source paket i prilagode svojim potrebama). Uvijek imaj na umu da mozes kreirat najbolju Linux distru koja postoji ali ako to prosjecan admin/korisnik nece moc na jednostavan nacin koristiti - sve pada u vodu. Toliki trud uzalud. Tehnologija koju samo kreator zna koristiti ne prolazi. Cak i uz najbolju dokumentaciju. I nemoj pokusavat svima ugoditi - Linux korisnici koji argumentiraju systemd vs init i zele nekaj novo su vecinom supci. Oba su sranje na svoj nacin al hebiga - uzmes ono sto je bolkje prihvaceno i radis oko bugova. To je jedan od glavnih problema u Linux svijetu - svi vuku na svoju stranu umjesto da se sloze oko necega. Zisku?
Sto se nove Linux distre tice - kako si zamislio istu, koji je cilj nove distre , po cemu ce biti posebna i zasto ne pridonjeti vec postojecoj distri/rijesenjima? Opet nit se ne svadam nit te podcjenjujem nego diskutiramo za kaj forum i je.



P.S.- naso nase diskusije iz 2018 Tak da znam da nisi neki tuljan koji je opal s kruske nego neko ko se kuzi.
tomek@vz je offline   Reply With Quote