View Single Post
Staro 19.04.2021., 12:25   #2326
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,768
Citiraj:
Autor BoTiA Pregled postova
Ima li tko kakvo iskustvo sa vertikalnim mišem?



Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk
Probao nekoliko puta jedan jeftini Event vertikalni mis - nije me toliko mucio mis koliko jeftinoca istog, senzor, kotacic, bas vrsiti "lose!". Dosta hvale Ankerovog vertikalnog misa ako ga negdje nadjes, vrlo je pristupacan ako nisi siguran hoce li ti leci.

Oblik kao oblik, lakse se i brze naviknes nego na trackball. Treba par dana da ti sjedne u glavi nacin kako hvatas misa u ruku (orijentacija ruke kad lovis misa naslijepo).

Osobno sam ipak otisao u trackball smjeru pod uvjetom da cu se ili naviknuti kroz mjesec dana ili preci na vertikalnog. Ergo mi je sjeo dosta brzo - i dalje govorimo o tjednima svakodnevnog rada dok ti preciznost dodje na standardnu razinu. Logi Vertical nisam imao prilike probati. Na kraju sam i na privatnom kompu presao na trackball, a misa vadim samo ako nesto krenem igrati. Cak mi se i cura naviknula na trackballa.

Ergonomski gledano, preporodio sam se prelaskom na Ergo. Kasnije sam uzeo i Space mouse pa je ergonomski kombo upotpunjen. Imao sam neke bolove u zglobu kod duzeg koristenja MX Master 1 u 3D-u. Iako taj mis koristim vec 5-6 godina doma i na poslu, bol se pocela javljati kad sam poceo vise raditi u 3D okruzenju zbog cestog rotiranja modela i kombinacije vise tipki na misu da bi dobio pannanje i ostale pokrete. Vjerojatno bi mi Space mouse jos tada pomogao, ali to necu nikad saznati.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote