View Single Post
Staro 15.08.2010., 15:22   #45
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
samo sam dao cisto primjer sto znam iz osobnog iskustva, zasto nebi?
a ono sto mene zanima - daj neke podatke o toj vecoj statistici. ili se vodis (pretpostavljam) po svojoj logici?
Normalno da ne mogu dati te podatke, to samo WD zna.

Ovaj primjer tvog kolege gdje su mu crkla 2 blacka, ko kaže da problem nije u njegovom kompu, a ne u samim diskovima?
I sam kažeš da struja i hlađenje najviše utječu na disk, znači, to opet nije mjerilo ničega, mogao ih je tako pokvarit 20 kom.

Da bi napravili neke ozbiljne testove crkavanja trebali bi uzeti 1000 black i 1000 green diskova i sve ih staviti u idealne uvjete rada.
Nekako mislim da bi bilo više 'zelenih' škartova.

Citiraj:
meni je logicnije da je recimo WD mogao dati garanciju na sve serije 5 godina, ili izjednaciti na 3 godine kao svi.
Je, logičnije je, a baš zato šta su dali 5 god. samo na black onda vjerujem da su robusnije izrade i da mogu više izdržat.

Kako ja ne mogu dokazat da su black dugotrajniji diskovi tako ni ti ne može suprotno pa nema smisla više ovo razvodnjavat.
Činjenica je da ćeš kod blacka za krepani disk nakon 4-4.5 godine dobit novi, kod greena nećeš.

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Sama dužina jamstva nema veze s kvalitetom proizvoda, iako osnovnoškolska logika možda to nalaže.
Mislim da bi neki ekonomist iz WD-a rekao sasvim suprotno.
Čisto sumnjam da njima odgovara da ti daju novi disk nakon 4-4.5 godine, kako bi to sveli na minimum morali su napravit kvalitetan disk.

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 15.08.2010. u 15:37. Razlog: spajanje postova
khm je offline   Reply With Quote