View Single Post
Staro 01.09.2022., 15:24   #2408
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Prvo je lokacija kompa, jeli zbuksan ispod stola ili je na stolu sa koliko - toliko "zraka" oko njega ?

Svakako stavi taj "1 x 120mm tanki sprijeda, ispod postojećeg da puše na GPU" i ako možeš poveži mu rpm sa temp gpu - a.

Pozicija / lokacija gpu - a je takva da zapravo topli zrak od nje same se "gomila" u prostoru ispod nje i ovog oklopa za napajanje.

Jedino šta ti preostaje su gornji ventilatori (a topli zrak se zbog termodinamike sam diže gore),
stavi 2 x 140 mm na vrh da pušte topli zrak van (po priloženoj shemi može).
Veći ventilator (120 > 140) = veći protok zraka za isti rpm = manja buka.
Komp je točno tako kako je na slici, pored radnog stola. Sa desne strane je stol udaljen 5cm, sa lijeve je čisto i od zida iza ima cca 20cm udaljenosti. Nije zbuksan baš previše.

Ako idem putem tankog pored GPU, kako se poveže njegov rad sa temp GPU-a? Vjerojatno u BIOS neka postavka?

Mislim da je to gomilanje toplog zraka ispod GPU najveći problem, ali opet ima tu i solidno prostora ispod nje što je plus da se bar taj topli zrak ne vraća odmah nazad u GPU.

Znači tvoj savjet je 2x140mm gore i ovaj tanki pored GPU? Može preporuka za ova 2 od 140mm?

Citiraj:
Autor Zika21 Pregled postova
Ako prednu stranicu stavljaš, tj. na maknuo si je samo radi slikanja, ja bih taman ispod i iznad grafe stavio po jedan ARCTIC P14 PWM PST. I na rear exhaust jedan P12.

Ti Fractalovi fanovi koji dolaze kućištem su jad i bijeda...
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Sa "tankim" neces nis napraviti, to otpisi.
Ako ne stavljas prednju masku, montiraj 3 1200mm venta sa prednje strane.
Ili stavi 2 prednja iznad grade, glavno da ti taj nizi roka zrak prema grafi i cpu.
Iza 1 x 120 i gore 1 x 140 za van i to bi trebalo biti to.
@zika21 i @nino Prednja stranica mora biti stavljena, imam malecku od 2 godine i ventilatori na otvorenom ne dolaze u obzir.

@nino, gledao sam taj tanki jedino zato što on fizički može stati unutar kućišta pored GPU, klasični ventilatori su 25mm i jednostavno ne stanu. Šta je moguće da je ovaj tanki toliko loš? Koliko sam gledao po YouTube čine se ok i nisam našao nigdje da piše da su baš smeće.

Iznutra sa prednje strane jedino mogu staviti 2x120x25mm i jedan tanki 120x15 ili ići eventualno na 2x140x25 ali to moram provjeriti da li bi stali zbog veličine grafičke.

Gore stanu 2x140x25mm, dolje na samom dnu kućišta 1x120x255 i straga 1x120x25. To je ono što kućište dopušta. U prilogu specifikacije kućišta. A vizualni prikaz montaže fanova je u postu prije.

Ne bi mijenjao ove što su došli sa kućištem jer su dosta tihi, radije bih kupio koji extra. Kupiti 4,5 novih fanova mi se čini preveliki trošak. Ne znam jesam li u krivu, pošto @zika21 tvrdi da su ovi fractalovi smeće.

Ja sam osobno mislio da bi najbolje bilo 1 tanki 120 pored GPU, jedan 120 normalni ispod GPU i jedan 140 gore na vrh.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Screenshot_20220901-151759_Vivaldi Browser.jpg‎
Views:	232
Size:	116.2 kB
ID:	25442  
vlatko27 je online   Reply With Quote