Tema: Terrakom
View Single Post
Staro 11.03.2021., 07:59   #92
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Evo još jedno apsolutno negativno iskustvo.

Bio sam na ugovoru s njima na 24 mjeseca sad do 12. mjeseca 2020., jedva sam čekao da to završi jer im je usluga katastrofa.
U početku je sve bilo divno i bajno, no nakon nekog vremena sam počeo imati probleme.
Internet mi je znao padati na doslovno 1-2Mbps a plaćam 100Mbps, genijalno.
"Popravljali" su problem više puta i zamjenili mi 2 routera, naravno da ništa nije pomoglo.

Da skratim - 40 dana prije isteka ugovora (po pravilniku se moram javiti 31 do 45 dana prije isteka, inače kao korisnik riskiram da ne prihvate zahtjev nego moram platiti i dodatan mjesec usluga) im pošaljem email da ne želim produžiti ugovor te da mi prekinu uslugu po isteku ugovora.
Tjedan dana nakon toga mi gase internet (dakle preko mjesec dana prije isteka ugovora)
Nije da sam bio sretan jer mi nitko ništa nije javio, ali ajde, rekoh riješio sam ih se mjesec dana prije.
No, nakon toga mi šalju račun u iznosu od nekih 1200kn (kazna za raniji prekid ugovora + nevraćeni modem)

Ok, natežem se s njima, objašnjavam situaciju, objašnjavam im da moraju biti pismeni i znati čitati slova koja pišu u emailu, te nakon nekog vremena "prihvaćaju da su pogriješili", ispričavaju se i kažu da će poslati novi račun bez kazni.

Prošlo je mjesec dana i stiže meni novi račun, makli su kazne ali su naplatili još 2 mjeseca svojih usluga (koje mi nisu pružili jer su mi doslovno ugasili uslugu u tom vremenu)

Tu sam već stvarno popizdio, opet se natežem s njima i uljudno objašnjavam da su moroni, jer doslovno u jednom od emaila njihov djelatnik eksplicitno piše otkad su mi isključili uslugu.
Ne fermaju me 2 % pa zovem HAKOM.
Objasne mi da trebam proći službena 2 stupnja žaljenja sa Terrakomom pa da ih ponovo kontaktirati nakon toga kad primim finalnu odluku operatera.
I usput mi fino napomenu da mogu zatražiti 240kn po danu (do max 3600kn) za svaki dan unutar ugovora za koji mi Terrakom nije pružio internet.
Rekoh super, i odradim kroz naredna 2 mjeseca ta 2 stupnja žaljenja, tražim da ne moram platiti ta 2 fiktivna računa te tražim 3600kn za neisporučeni internet.

I evo sad prije neki dan sam dobio njihov finalni zaključak, a koji kaže da je sve zbog njihove greške i da ne moram platiti ovu fiktivnu uslugu, ali da nemaju namjere platiti ovih 3600kn.

Nakon toga sam lijepo napisao službenu žalbu HAKOMu, sve fino objasnio, poslao im cijeli email thread gdje se sve vidi crno na bijelo i zamolio da pokrenu postupak.
Sad ćemo vidjeti što će biti dalje.

Ali uglavnom - ne ići na Terrakom ni za živu glavu, pa makar vam dali uslugu i 10 puta jeftinije od drugih, nije vrijedno toga.
Bio sam u zadnjih 30 godina na skoro svim operaterima, naravno da su svi oni kapitalistička gamad koja gleda samo sebe, ali su svi mila majka u odnosu na ove debile.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote