Tema: Elden Ring
View Single Post
Staro 11.10.2022., 07:23   #118
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Ja bi volio da mi je netko rekao ove stvari kada sam prvi put krenuo igrat svoju prvu From Software igru;

1. Playing field nije fair u početku. Nije sramota nafarmat soulsa u prvom ili drugom levelu. Nađi neku špilju ili polje blizu site of grace, pobij sve tamo, vrati se na site, potroši souls. Rinse, repeat. Možeš to raditi kad god osjetiš da si zapeo.
2. Vitality je u početku i poslije najbitiniji - osim ako nisi FS veteran. Želiš 30 vitality min do kraja igre pa kreni odmah skupljati.
3. Nemoj raširiti bodove svuda okolo naokolo. Oružja i magije scale-aju sa atributima. Tipa ako oružje ima Dexterity scaling S ili A, B, to znači da će raditi puno veći damage ako imaš velik Dexterity. Ako misliš biti pure melee, znaj da je to teži put, želiš većinu bodova u Vitality, Endurance, pa Strength ili Dexterity ili oba ili možda čak magic ili Faith - ako koristiš oružje koje se dobro scale-a sa Magic.
4. Svako oružje je dobro, svako oružje ima svoj moveset. Probaj ih sve, nađi neko koje ti se sviđa i upgrade-aj samo njega. Bolje do pol igre imat jedno oružje na +10 nego 5 na +3.
5. Blokiranje i block-counter su tvoji prijatelji. Nađi shield koji daje 100% physical damage reduction. Na parry zaboravi. Parry je za beginnere brutalno težak naspram drugih akcijskih igara.
6. Nemoj spamati dodge roll. Endurance ti treba i za napadanje i za dodgeanje. Ne želiš mahnito niti udarati niti dodgeati jer ćeš brzo ostati bez endurance i add ili boss će te zakucat u zemlju.
7. Budi uvjeren da su neprijatelji šupci. Iza svakog ugla može biti jedan kojeg ne vidiš i koji će ti napraviti sačekušu. Ali i ako umreš opet će biti na istom mjestu pa ćeš mu sljedeći put jebat majku.
8. Možda po meni najbitniji tip za combat; bossovi i mnogi drugi neprijatelji imaju često ogroman "wind up" za mnoge napade. Tipa digne mač u zrak i misliš gotov si i panično rollaš tri puta, potrošiš endurance a on tek nakon 3 sekunde rokne mačem i jebe ti kevu. Ono drži ga u zraku ko idiot, prati im pokrete. I nemoj ništa radit panično. Slow and steady.
9. Neki neprijatelji su jednostavno šupci. Gledam tebe Crucible Knight. Nigdje ne piše da moraš ubit sve na svom putu. Ponekad je korisnije protrčati pored nekog iritantnog neprijatelja nego 3h potrošiti da ga ubiješ a u suštini uopće nije potrebno.
10. Koristi summonse, i AI i multiplayer pomoć. Sastavni su dio igre. Tko god kaže suprotno ima neki kompleks. I co-op svijet je posebno zamišljen i super zabavan.

Final tip: Elden Ring je magnum opus From-a i jedna od onih igri koje želiš igrati svojim načinom. Uđi u svaku špilju, istraži sve, neki od najepskih fightova se dese u open world-u iz vedra neba.
vlatko27 je offline   Reply With Quote