View Single Post
Staro 30.04.2020., 00:15   #12
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Misliš da će pratiti jedan train pa onda skakati sa satelita na satelit? Da mi je to vidjeti... I s ovim uhodanim sistemom zna biti hrpa problema, a kamo li kod novih tehnologija.

Kod nas je dual band (C i Ku) Intellian antena od 240 cm i imamo još prastaru Seatelovu samo za Ku band. Nju zeza polarizacija, to ću uskoro morati servisirati.
za sada govore da ce biti 3-4 razlicita sustava, Starlink sa 12000 satelita, Telesat sa 300 satelita, OneWeb bankrotirao bas u trecem mjesecu ove godine tako da su oni otpali, Amazon sa 3000+ satelita. i svaki ima neki vlastiti pristup, ali mislim da je svima zajednicko da NECE biti geo stacionarni. Tako da tracking pokretnog satelita u LE orbiti je jbno, a jos kako da ide sa jednog na drugi..lagao bi da znam detalje sustava. Samo znam da smo dobili ponude od Intelliana za njihove nove antene koje ce podrzavati u buducnosti LEO i za sada smo odbili ponudu i ostajemo na Seatel 6012. Jer treba vidjeti cjenovno koliko ce to kostati(brzina/bandwidth), neka se sustav uhoda pa cemo tamo negdje 2023-24e ici na upgrade ako bude opravdano.

Mi cemo vjerojatno na Telesat sustav, jer imamo vrhunski odnos sa Omniaccessom tako da automatski tu imamo neko povjerenje u providera.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote