View Single Post
Staro 12.06.2021., 19:23   #4851
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Imam jedno pitanjce, a nisam sad doma da isprobavam uživo. No, imam optiku i 724V Ci router od HT-a. Trenutno iz njega idu dva MaxTV-a i jedan kabel u switch D’Link GO-SW-8G za PC, laptop i 3D printer.

Sad sam nabavio Deco M9 Plus, i vidim da ima IPTV/VLAN mod za TV. To bi meni bilo zgodno jer mi trenutno ide samo jedan kabel za IPTV u boravak pa da ne moram provlačiti još jedan s tavana. Pa me zanima jel može to funkcionirat ako bi kabel koji sad ide za MaxTV iz speedporta u boravak uštekao u M9 pa konfigurirao VLAN za IPTV pa da kroz taj jedan kabel ide i net i IPTV pa Max uštekam u drugi port na M9? Ili sam nešto krivo zabrijao?
Deco M9 Plus kao i sa svakim mashom do daljnjega nije moguće trajno povezati bežično maxtv iz razloga što što u postavkama recivera ne možeš postaviti čvrstu ip adresu,
tako ako se i spojiš (hoće se i spojiti) najkasnije nakon dnevne promjene ip adrese-puca maxtv,
jer vlan id je cijelo vrijeme na automatici i ako ga ne nađe više ne traži,
i onda bi trebao sve raskopčati i resesetirati jedan po jedan uređaj da bi opet proradilo što opet nije garantirano,

to da max tv radi preko mash vjerojatno će se riješiti kada jednog dana uvedu 4k reciver koji se u njemačkoj isto nadoplaćuje kao i premium router i on radi sa mashom čak i sa bilo kojim repetitorom,
znaći nije problem vlan id, nego ip adresa,
naravno ako neko iz vrhova t-coma opet ne zaključi da smo mi svi priglupi pa da te postavke treba trajno i dalje zaključati jer bi eto to donijelo više posla njihovim ionako preopterećenim tehničarima.

p.s provjeravano više puta u konfiguraciji fritz 7590 + 2 fritza 1750 rezultat uvijek isto, prvi puta uz relativno malo truda se spoji nakon 24h ponekad i ostane spojen ali nakon 48h puca onda ide ovo sa resetom nekad traje satima da se opet spoji,

moje rješenje je povlačenje jedne žice iz routera u swich TL-SG108E na njemu tagaš maxtv port, internet portove prvi izadnji port netagaš a onda iz njega jednom žicom u mom slučaju u drugu sobu kod tebe tavan u swich TL-SG105E tamo isto,
maxtv jedan port, internet na ostale portove na swicheve priključiš žično Deco M9 Plus dobijaš s time kvalitetnu vezu koja ne puca za maxtv. dobiješ kvalitetan wifi svigdje gdje je priključen Deco M9 Plus
kod mene je cilj uvijek bio jedna žica u kanalicama i jedna žica kroz zid.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 13.06.2021. u 10:21. Razlog: Piši pregledan post
skalar je offline   Reply With Quote