View Single Post
Staro 10.06.2021., 21:06   #4842
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,357
Citiraj:
Autor beetle|juice Pregled postova
Ne volim gnjavit ljude s pitanjima na forumu, tako da prvo dobro istrazim ono sto zelim napravit i nekako imam bolji osjecaj da sam samostalno nesto napravio, tako sam i ovaj put potrosio cijeli dan isprobavajuci razne opcije za VOIP preko VLANova. No ovo me sad vec zivcira, nikako nemogu usposobit VOIP. Negdje grijesim a nisam siguran gdje.

Pratio sam tvoje upute sa linka ali na taj nacin ne radi VOIP. Osim ako nisam krivo prokuzio tvoja uputstva. Radio sam po šemi sa ukucavanjem u terminal naredbe koje si opisao. Stavio sam sliku u prilog s MK konfiguracijom. Znam da sam mogao napravit print u terminalu na MK pa zaljepit tekst, ako ti lakse mogu stavit print za svaku postavku.



Dosao sam do dijela kad Speedport dobije IP za VOIP ali mi i dalje pise da je telefonija nedostupna. To se vidi i na drugoj sliki. To sam dobio na nacin da sam napravio jos jedan VLAN ether1-vlan101(ID 101) koji sam stavio na ether1-wanht(interface koji je izvan LAN bridga na kojeg je prikopcan Speedport na svoj WAN port) i onda taj virtualni ether1-vlan101 stavio u bridge-voip umjesto ether1-wlanht interfacea. Najvjerojatnije i treba biti tako slozeno, ali ne razumijem zasto VOIP status i dalje na Speedportu kaze da je unavailable.

Speedport mi je u bridge modu, ako to igra kakvu ulogu. Da vas ne zbuni ether5-ht interface sa slike, on je pristekan na MK LAN i na Speedport LAN port radi web pristupa Speedportu.
Po slikama nisi ni VoIP broj namjestio,također moraš pronaći DNS koji se koristi za VoIP.
I da greška u startu sve ti je Bridge

Internet je PPPoE
VoIP je IPoE
IPTV je Bridge


Vrsta konekcije mora biti IPoE tu taggaš VLAN ID,DNS a dalje moraš SIP klijent postaviti sa odgovarajućim user/pass i ostalim postavkama

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote