View Single Post
Staro 16.04.2021., 10:16   #15
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Ok, znaci ako sam dobro skuzio ovako:

Ugasim dhcp na Asusu, prebacim iz wan u lan port, stavim ga na 192.168.1.2 (posto je tcom na 1.1). A na huaweiu prebacim dhcp range od 192.168.101-254 (ili slicno, bitno da nemoze djelit asusovu adresu) i to bi trebalo raditi cak i da je Asus ustekan u switch ili mora kroz lan od huaweia?

Dali ce u tom slucaju nodovi (asus rp-ax56) raditi jer trenutno njih je asus povezao u swoj wifi mesh i svi su isto u 192.168.50.x te sam uspio pokriti cjelu kucu, terasu i garazu da mi signal nigdje nije slabiji od 70% i sad sve radi super.

Jedini downside sadasnjeg setupa je sto je asus u 192.168.50.X rangeu pa ga moram namjestati kroz drugu mreznu kabelom direkt u njega ( sto je bio inicijalni problem ove teme ).
Dobra je stvar sto nakon prvog setupa dalje mogu mobitelom/tabletom mjenjat sve na asusu jer imaju dobru aplikaciju pa sad vise nemam taj "downside".

Dugo mu je trebalo da pohvata nodove (Ai mesh traje cca 5 min za svaki node plus par pokusaja jer nekad neuspije iz prve i morao sam nodove rucno kroz njihov gui prebacit u AI node mod jer po defaultu su namjesteni kao range extenderi da bi radili sa bilo kojim routerom a ne samo Asusovim ali naravno nigdje to u manualu nepise pa mi je i to oduzelo dobrih 2 sata zivota dok sam skuzio zasto nece napraviti mesh nego repeater/extender only ).

Svaki taj search node se svodi na iglicu u reset 5 sekundi i search node. U tom slucaju nodovi uslijed reseta odose na 192.168.50.X i repeater mode pa sam nekako u fazonu ako opet zatrebam nesto resetirati (neznam kako ce se ponašati nakon prvog nestanka struje) mozda bolje da ostanu na ovom setupu da nemoram jedan po jedan donosit ( sad su u prizemlju, katu i garazi) i prebacivati na 192.168.1.x da bi usao u gui prvi put zbog ponovnog searcha i Ai node moda? Ili bi možda skuzili asusa automatski da je na novoj adresi?

Svakako hvala za input, bitno mi je da znam da to moze radit na taj nacinu istom 192.168.1.X rangeu, tako sam ja i krenuo od starta ali sam napravio gresku sto sam ostavio dhcp na asusu i koristio wan umjesto lan pa je javljao ip conflict premda mi nije bilo jasno kako jer je imao fixni ip ali on je vjerojatno mislio na potencijalni dhcp range conflict jer oba su imali dhcp On sa istim rangeom).
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote