View Single Post
Staro 24.01.2023., 20:48   #1949
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,352
Citiraj:
Autor madwifi Pregled postova
Prvo, nisam tak mlad. Drugo, redhat nekad i redhat (ibm) danas je ko voda i zrak.
Zasad jos nema neke razlike...zasad...

Citiraj:
Autor madwifi Pregled postova
Si pozabil diskusiju od prije par godina?
Halo...starost, senilnost :P Ocito si mlajsi od mene kad pamtis :P

Citiraj:
Autor madwifi Pregled postova
Ja sam ti slacker i gentoo user.
Ovo objasnjava puno toga...(ne mislim negativno naravno)...al nije to vise za mene - previse vremena reze kojeg i ovak nemam.

Citiraj:
Autor madwifi Pregled postova
A to kaj bi ti sve binarno + free enterprise support, ni moj problem.
Nit imam "korisnike", nit me zaboli za redhat, meni kad nekaj treba od OSS sam skompajliram iz source-a i bok. Da kernel ne dela bez redhat userspace pizdarija, odjebal bi na BSD.

Nabijem ih, i derivate. Isti su ko i MS, ak nisi klijentela onda si free tester rob.
Gle tak sam i ja razmisljal nekad davno dok se nisam suocil sa surovom stvarnosti svijeta u kojem zivimo. U svemu tome kaj pises ima istine ali hebiga - da nema praticne primjene kod velikih igraca Linux nebi imal ni takav proboj na Desktopu kakav ima (tu naravno mislim na razvoj desktop rijesenja u odnosu na ono kaj je bilo pred 20 godina. Svidalo se to nama il ne - tak je kak je.

P.S.- nebi odhebo na BSD jer nije ni BSD vise kaj je bil a ruku na srce plus Linux ima bolji HW support (radi svega navedenog)...


@Ivo > CentOS je jedina stavka di mi se RH zamjeril kad su "prilagodili" licencu. Ocito je naravno zakaj al ajde molim te...Tja - zato Rocky i deri :P
tomek@vz je online   Reply With Quote