View Single Post
Staro 12.01.2023., 12:00   #1923
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,352
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
I onda jedan mladić, nema potrebu da bude detaljan jer je već u startu preplaćen, što ga čini (u njegovoj glavi), vrhunskim radnikom, s nikakvim znanjem, nije zadovoljan s 7000kn početnom plaćom (radio sam i za 3000kn prije 10+ godina), traži 10k za godinu dana, zove se midom/serniorom za dvije godine, prijeti otkazom i promjenom firme, jer tamo nude 20k neto itd.
Pa...nazalost ima ih previse. Zadnji bivsi kolega koji se tako postavio kod mene - reko sam mu ak ti se pruza prilika - uzmi je , zasto ne, mlad si (skok sa 55k godisnje na 70k navodno, kao Regular Linux Engineer). Eto ga nakon 5 mjeseci promijenio vec firmu Meni je samo bitno da sam ga se rijesio

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Nema problema koji neću riješiti
Ovo je potencijalno opasno razmisljanje. Nema sanse da jednog dana ne naletis na nesto sto neces moci samostalno rijesiti. Bitno je - kakav god da se problem postavi pred tebe - napravi sve sto mozes da ga rijesis sa razumijevanjem. Veliki problem mladih Admina je bas to sto im slava jako lako lupi u glavu (previse tapsanja po ramenu lako udari u glavu) i misle da nema sto nemogu rijesit (druga strana je kao sto si spomenuo - lako odustaju). Vjeruj mi, dogodit ce se - ne samo jednom. Al zato postoje System Arhitekti Consulting bransu ne brojim jer i tu sam se nagledao i naslusao cudaka koji ne kuze bas kak nekaj sljaka. Doduse barem tu gore takvi se jako brzo iskorijene...najcesce Da skratim - "just go with the flow", rijesavaj probleme i - bud videl dokle ces doc. Ako si normalan u glavi - takvim ces razmisljanjem dogurat jako daleko u bilo kojoj bransi. Svatko padne - bitno se uvijek dici i gurat dalje, bez obzira kako kompleksna problematika bila.
tomek@vz je offline   Reply With Quote