View Single Post
Staro 25.02.2010., 01:17   #93
Dolcevita
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 17
Evo baš sam sada probao Ubuntu 9.10, pa da ti objasnim koje su to nejasnoće...
npr. čim se pokrenio ubuntu sve je izgledalo super, detektirao je sve automatski, no onda npr. idem pogledat jedan film koji mi je na hard disku. Otvori se neki player i kaže da mu fale neki pluginovi/codeci. Ajde, stavim search, no ništa ne nađe. Radi se o običnom .avi formatu. Isto tako nije mogao ništa ni sa .wmv, .mkv, .flv, itd. U biti, filmove općenito ne može gledati, a to je kao player za filmove...
Slijedeće, upalim firefox i odem na youtube. Ne može ni to, jer traži opet neke pluginove. Opet stavim da ih sam instalira, no izbaci "failed" i to je to.
Zvukove nisam ni pokušavao od straha.
Vjerujem da se sve to može riješit, ali meni se zaista ne studira linux samo da ga osposobim da može obavljati osnovne funkcije. Kod windowsa znam šta je, instaliram codec pack i to je to, a firefox uspješno sam instalira sve ostalo.
Slijedeće, neki software koji je meni potreban za internet caffe ne radi pod linuxom nego isključivo win.
Npr. Teamviewer, pomoću kojeg mogu nadzirati što se događa u kafiću dok nisam ja u smjeni nego kolega.
Pa onda specijalizirani softver za internet caffe, također ni jedan ne radi pod linuxom (1, 2, 3).
Pa onda driveri za webcam, pitanje je hoće li je automatski detektirati i instalirati, itd.
Neće meni "neki lik doć i prčkat po kompjuteru", jer će svaki korisnik dobivati novi user account u koji će se logirati pomoću šifre koju će dobiti s bonom i to je limitirani "shell" gdje je većina opcija onemogućena, ali da bi to radilo treba mi softver za kontrolu usera, odnosno sotver za internet kafić - koji ne radi na linuxu, a ja se ne razumijem dovoljno da bi to sve proučavao, niti imam vremena niti volje, a da ovisim o nekom liku koji se razumije u linux, i još ga plaćam za održavanje također ne dolazi u obzir jer sve probleme volim riješiti odmah, na licu mjesta i sam, a to sa linuxom ne mogu. Ne znam čemu više rasprava o Linuxu, mislim hvala na trudu ali linux ne dolazi u obzir...
Rađe mi sklopi neku jeftinu amd konfu sa 22" monitorom, a koja neće trzat kada se upali HD filmić u youtubu poput ovih atom konfi

Dolcevita je offline   Reply With Quote