View Single Post
Staro 12.11.2023., 20:24   #16
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,836
Slazem se da krenes prvo s test konfiguracijom kako si napisao. Plan ti je zbilja velik i steta je to sve pokupovati pa da nisi zadovoljan.

RPI3/4 moze komotno vrtiti LMS i u isto vrijeme biti player (!). Eventualnu manu vidim u inicijalnom indeksiranju libraryja, mozda moze potrajati duze nego inace. Jucer sam za tutorial zavrtio LMS na Zero 2 i sve super vrti! Tebi Zero 2 taman dodje kao drugi player da testiras i grupe.

Nemam iskustva s POE HAT-ovima :/

Ne znam nista o kitovima, na sto tocno mislis?
Ja sam ti to slagao u hodu i narucivao kako mi je sta trebalo. Uglavnom, prilagodio sam raspberryje DAC-u i zvucnicima koje vec imam. Krenuo sa spajanjem na USB i 3.5mm, testirao, igrao se, afiniteti porasli, presao na SPDIF/coax jer sam USB na DAC-u imao rezervirano za nesto drugo itd...

HAT nije uvjet, trebao mi je iz gorenavedenih razloga, ali opet kada vidis da jedan Zero 2 preko HAT-a moze potjerati hifi formate, i jos ako ti zvucnici to mogu ispratiti, mozda nije lose uloziti u tom smjeru. Uredno pustam lokalne 96kHz FLAC-ove na Zero W koji ima 3.5mm shim. Ne dobijem van tu kvalitetu, ali stvar radi normalno. Od HAT-ova sam gledao JustBoom i HifiBerry proizvode.

Kako si zamislio LMS NAS, na sto tocno tu mislis? Koristio bi RPI s diskom ili bas NAS uredjaj pa instalirao LMS kroz Docker? Proguglaj koliko je pametno drzati LMS na recimo RPI-ju i kako hendla gubitke struje i sl. LMS radi s bazom podataka i uredjaj na kojem se vrti bi bilo pozeljno da radi stabilno.

Kod testiranja prati kako ti se playeri syncaju kad koristis grupe i ima li delaya. Default postavke LMS-a bi trebale biti ok, ali ako dodje do nekog delaya, postoje postavke koje to mogu korigirati. Pazi da ti Zero 2 ima dobar prijem wifi-ja na lokaciji gdje ha planiras koristiti, ako nisi planirao ici na zicu. Ako je wifi prijem losiji, onda sync zna zezati.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote