View Single Post
Staro 25.01.2023., 14:47   #147
Veky.VGW
Premium
Moj komp
 
Veky.VGW's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 330
Pozdrav,

da li bi netko mogao podjeliti svoja iskustva kako barata s dizalicom topline u stanu?

Ja imam setup gdje reguliram temepraturu na svakom ventilokonverteru (VK) posebno (Daikin). Ono što sam primjetio i imam pitanja je sljedeće:

1. da li je bolje stalno držati upaljeni VK na nekoj temperaturi cijelo vrijeme (24/7) ili ga je bolje gasiti dok smo recimo na poslu? Tu mislim više s aspekta potrošnje el. energije. Imam jednu sobu koja se uopće ne koristi pa recimo ne znam da li da bude ugašen cijelo vrijeme ili da se stavi recimo 20 stupnjeva. Izolacija je dobra pa bude 20 stupnjeva i kad je cijelo vrijeme VK ugasen.
2. na panelu je moguće prebaciti na noćni rad i onda VK ne radi (to koristimo preko noći i pokazalo se OK). Dakle neka vrtsta standby-a (sve radi ali ne grije/hladi)
3. iako stavim npr temperaturu 22, on grije do 21 i stane, te je na displayu temperatura 21. Dakle ako hocu 22, moram staviti na 23.
4. primjetio sam da na pojednim VK u nekim sobama, iako su ugašeni, osjetim da ipak nešto sitno rade, kao da održavaju neku minimalnu toplinu (to me podsjeća kao na sistem da se sustav recimo ne smrzne iako je nemoguće jel je temepratura 20 kad su ugašene)
5. također sam primjetio da se ponekad VK upali iako je ugašen, dakle čuje se unutra neki lagani zvuk na neko vrijeme (par minuta pa se ugasi) iako na displayu stoji lampica kao da je uredno ugasen. Da li je to mozda funkcija održavanja kvalitete zraka ali opet neobicno da radi ako je VK ugašen

Mislim da ste shvatili moja pitanja pa ako netko ima slična iskustva, neka napiše
I, hvala na odgovorima!
__________________
O meni u temi "Posteni, dobri i odgovorni trgovci": 1 2 3 4 5
Veky.VGW je offline   Reply With Quote