View Single Post
Staro 28.08.2022., 10:15   #145
Lourdin
Premium
Moj komp
 
Lourdin's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Altherma 3 podna jedinica..
Ha ne znam što bi posebno rekao.. ni ne znam da je tu. Tople vode uvijek ima, hlađenje preko ventilokonvektora radi dobro..

No da se vratim opet malo na majstore..
Ukupno su 4 stana i svi imamo altherme. Meni za sada sve radi dobro (i nadam se da će tako ostati). Jednim susjedima svako malo nestane tople vode i uređaj se gasi, a nitko ne zna što je. Majstori već bili nekoliko puta, pun log raznih grešaka, a stanje se ne popravlja.

Drugim susjedima sve ok što se tiče tople vode, no nisu im žicom spojili ventilokonvektore sa unutarnjom jedinicom i kad upale mod hlađenja, jedinica pumpa hladnu vodu konstantno (neovisno rade li konvketori ili ne), što je dovodilo do kondenzacije i vlaženja. Pa su naknadno morali izolirati cijevi.

Zato kažem, ako je sve napravljeno kako treba, problema nebi trebalo biti. Uključi i zaboravi da je tu.

Što se tiče raznih podešavanja, ima svašta.
Npr. možeš odrediti točno vrijeme kada želiš da grije vodu i u kojem rasponu. Malo ujutro prije posla, pa dogrijavanje netom nego stigneš s posla doma, pa vikendom malo kasnije itd.
Pravi test, naravno, slijedi sad na zimu, pa će se vidjeti i pravo stanje potrošnje.

Ako ti se da čitati i malo tražiti korisne postove u moru beskorisnih, ima na drugom forumu dobra tema pod nazivom Dizalice topline ili Toplinske pumpe (nemrem se sada sjetiti točno), pa možeš i tamo pročitati neka dobra i loša iskustva, sa mnogo raznih mjerenja i podešavanja.
Ako pozorno čitaš, saznati ćeš i što znači pojam mektastično

Sent from my M2011K2G using Tapatalk
Lourdin je offline   Reply With Quote