View Single Post
Staro 09.03.2020., 21:31   #2220
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Prigovor na brzinu i prijava kvara su dvije sasvim različite stvari. Odgovor na prigovor ide u roku od 30 dana. Kad sam se žalio prije na nešto obično je odgovor stigao za nekakvih dvadesetak dana.

Pravilo da moraju isporučiti 70% brzine stoji, ali ako ti internet uopće ne radi onda ti ne isporučuju nikakvu brzinu. Mislim da je za 4 megabita to 50%, ali sad su se nešto mijenjala pravila pa nisam siguran u to više. Ako ti internet radi, ali ti si prijavio kvar jer je mala brzina to je onda drugi par rukava jer tebi usluga funkcionira, ali ti oni ne isporučuju brzinu. Ako je internet nedostupan u potpunosti onda teče onaj spomenuti rok od 15 dana za raskid ugovora bez penala.

Ako oni inače ne mogu isporučiti više od 1 megabit onda možeš tražiti raskid i po toj osnovi jer bi trebali isporučivati barem 2 megabita.

Znači, za prigovor je rok 30 dana od prijave, a za popravak kvara je rok 15 dana, koliko sam shvatio kad si prijavljivao oni su još dobrano unutar tih rokova. Jasno da je frustrirajuće kad si u takvoj situaciji.
Nemaš pojma.
Rok za odgovor na prigovor/reklamaciju je 15 dana svugdje. Kod operatera, trgovca koga god hoćeš tak da ne znam di si izvukao 30 dana. Još sam na auto-replayu dobio odgovor da će se javit u roku od 15 dana. Prije koju godinu kad sam pisao prigovor javili su se za 2 dana tak da to nema pravila. Naravno kad nemaju interesa ili riješenje onda će razvlačit dokle mogu. I to ak ti njihovu praksu od 20 dana smatraš normalno to je tvoja stvar ako se ja mogu držat dospijeća plaćanja računa onda neka se oni drže svojih propisanih rokova.

Što se tiče kvara ako me sami obavijeste SMS porukom da će se netko od njih javit u roku 3 dana (znači računamo samo radne dane) onda sami sebi skaču u usta. Rok za popravak u praksi ne postoji nego ti je samo od 01.01. navedena nova mogućnost tebi kao korisniku da ako ne poprave za 15 dana možeš raskinut ugovor bez penala ili dobit obeštećenje za te dane kvara.

A i dalje kod nas pravila su jedno a praksa drugo ... šta ja sad trenutno mogu? Ništa, ignoriraju me na sve moje pisane prigovore i prijave pa nikome ništa. Znači ja bi još sada trebao biti cca 10 dana bez interneta i telefona da bi mogao raskinut ugovor ukoliko mi se oni u međuvremenu ne smiluju. Uslugu će obračunat u punom iznosu pa ako hoćeš da ti smanje cifru opet moraš pisat prigovor i tako u krug. Da istjeram neka svoja osnovna prava trebao bi se samo time bavit.
Xenon je offline   Reply With Quote