View Single Post
Staro 05.01.2010., 15:12   #13
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
ploća

Citiraj:
Autor sina xx3 Pregled postova
Dakle nedoumica je koju ploču kupiti da se proba otključati 4. jezgra i L3 na Athlonu II X3 425 ili na Phenomu II X2 545 (mogu birati jedan od ova dva procesora koji ću staviti na novu ploču). U igri su dvije Gigabytice kojim bi volio ostati vjeran zbog zasada dobrih iskustava, no naravno da to nije uvjet ako ima bolje za iste novce. Dakle GA-MA770-UD3 (rev.2.0) ili GA-MA 790-UD3P tj. 770/SB710 ili 790/SB750 ili ima nešto treće? Razlika u cijeni je nekih 220 - 230 kn u ADM-u i nije to nemoguća misija (iako je to u postotku nekih 45% u odnosu na cijenu jeftinije pa ono, .nije ni malo kako se čini), no pitanje je što se konkretno boljeg dobiva na skupljoj ploči? Da li će se to osjetiti u svakodnevnoj upotrebi računala (igre, muzika, net, filmovi), računalo će biti u posjedu tinejdžera pa valjda znate namjenu.
Evo ja ti mogu odgovoriti iz prve ruke jer sam imao obje ploče, a ovu UD3P samo tjedan dana. Obje ploče su OK, ako nisi neki clocker uzmi UD3. Uštedjet ćeš lovu, a tu razliku utuci u jači proc ili bolju grafičku, ako su ti igre prioritet. Ova UD3P ima bolje hlađenje mosfeta i malo više opcija za podešavanje kod clockanja, pa vjerojatno možeš bolje dići proc, mada ga ja nisam dizao. Imam i danas Phenoma II 545 i obje su mi ga ploče otključale bez problema, dakle radio je super stabilno kao B45, mada to otključavanje ovisi isključivo o procu.

Idem sada na DDR3 ploču tako da sam ovu riješio, ali na nju nisam imao zamjerki, a boga mi ni na 770-UD3 - obje su super. S ovom jačom i skupljom možeš složiti CrossFire ako te zanima, mene nije, a razlika između ove tvoje koliko sam vidio DS4, jel da? Obje imaju novije south bridgeve, a s ovom tvojom nema otključavanja dodatnih jezgara, ni automatskog klokanja Black proceva. Nadam se da sam pomogao, jer koju god kupiš bit ćeš zadovaljan. Moj glas za 770-UD3, jer je osjetno jeftinija. Za proc moj glas za Phenom II 545, jer ga imam i zvijer je za malu lovu, a i negdje sam pročitao da su veće šanse da se njega da otključati nego recimo Phenom II 550.
emilblomsky je offline   Reply With Quote