View Single Post
Staro 13.06.2022., 09:31   #92
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor generic Pregled postova
Nije direktno iskustvo, ali ću podijeliti mišljenje na što bih ja išao da sam u takvoj situaciji. A to je fotonaponski sustav i grijanje na klima uređaje. Konfiguracija klima (split ili multi split) pak jako ovisi o tlocrtu. Naravno, dizalica topline i niskotemperaturno podno je isto opcija, ali s većom početnom investicijom.

Sorry na kasnom odgovoru, ali tapatalk mi ne radi, a onda mi se ne da tipkati na laptop preko vikenda.
Problem je sa klimama je sljedeći. Na svakom od tri kata postoje po tri spavaće sobe u koje bi trebalo ugraditi klime radi grijanja.
Svaka od tih soba je u prosjeku 20-25 m2, znači malo bolja japanska klima od recimo 3,5 kw i već smo na nekih 8-9 000 kuna po sobi.
Što znači 24 000 kn po katu, odnosno 72 000 kuna za kuću.
Dodatni je problem što sam u zoni gdje je zabranjeno vješanje klima na fasadu, znači to bi trebao biti neki multi split sustav što još dodatno poskupljuje čitvu priču.
Također, sa iznimkom jednog kata koji se grije od recimo 12:00 pa na dalje, ostala dva kata se griju od nekih 16:00 pa na dalje, a tada zimi nema sunca pa bi se opet grijalo na struju, koja će naravno isto tako ići gore.


Također, ne znam kako tebi, ali meni osjećaj topline od recimo klime ili centralnog grijanja je totalno drugačiji.
Colop je offline   Reply With Quote