View Single Post
Staro 01.03.2016., 22:26   #8
Perica_barii
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Bar
Postovi: 20
Evo malo ultra tight setovanja za samsung B die memorijom, kao i takodje zanimljivo poredjenja radi koliko ova platforma skalira od visokih taktova i zategnutih latenci memorije. Cinebench je test koji na ranijim platformama nije skoro uopste reagovao na memoriju ( ko ima SB, Ivy ili Haswel neka proba sa istim taktom procesora i razlicitim setovanjima za memoriju koliko skalira rezultat). Takodje butovanje na visokim taktovima za memoriju ( 3800Mhz + tight latency ) nije bas jednostavno kako zbog samog memorijskog kontrolera na procesoru tako i do same ploce. MSI je dosta dobro odradio posao, ali najveci takt na kome sam uspeo sa ovako zategnutom memorijom da butujem je 3730 Mhz a onda sam posle iz windowsa dodavanjem bclk-a stigao do taktova sa slike. Tek poredjenjem sa drugim kandidatima za testiranje cu odgonetnuti dal' je ogranicavajuci faktor bila ploca ili procesor. Takodje ocekujem i najnoviji updejt biosa sa boljim profilima i setovanjima narocito za ovu ( trenutno najbrzu i najbolju) memoriju....

Malo rezultata ( poredjenja radi gore imate cinebench sa max taktom na vazduhu 4625Mhz i rezultatom 487 poena)

klik na link:

CPU 4551 Mhz 504 poena

CPU 4625 Mhz 513 poena


Perica_barii je offline   Reply With Quote