View Single Post
Staro 15.05.2013., 21:50   #1049
tompaj
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: Kašina
Postovi: 11
Poštovani

Prvo zahvaljujem svima ovdje na pomoći kojom sam konačno u tri dana upogonio SX763 s OpenWRT i spojio ga na internet. Inače sad sav postupak bi završio u 5-10 minuta pa bih ovdje stavio korake koje sam griješio i što sam trebao staviti.

Moj provider je H-1 i idem preko T-Com infrastrukture na internet.

Prvo sam po uputstvu stavio secondary_boot.img. Tada po drugom koraku se stavlja odabrani Firmware (ja sam odabrao Open-WRT s VoIP) i prva greška je bio Avast koji treba skroz isključiti. Druga je što je upload moguće s Win 7 ali samo s Mozilla Firefox browserom. I konačno uspio instalirati Open WRT, ali tada muka jer on neće na internet. Sve sam napravio po uputstvu, ali sam trebao umjesto linije uci set network.adsl.annex=auto upisati uci set network.adsl.annex=b2p i tek tada sve one ostale postavke. Potrebno resetiranja uređaja (ja sam ga iskl-uklj). Ostale opcije koje sam mijenjao: VCI: 33; VPI: 0, upisao username i password za PPPoE i po savjetu ondje promijenio 1500 u 1492 i konačno ruter se spojio na internet. Ostavio sam i opciju BRIDGED, te tada svi portovi idu na internet (ako je RUTED vjerujem kako treba posebno podešavati portove na NETWORK / SWITCH a ne znam kaj treba podesiti i to za koji port).
Mislim kako nisam ništa izostavio.

Hvala još jednom svima na ovoj temi.
tompaj je offline   Reply With Quote