View Single Post
Staro 16.06.2021., 10:07   #1075
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Citiraj:
Autor Yoman Pregled postova
Trenutno sam na Ryzen 2600 procu. Proc mi je bottleneck, što mi smeta u online pucaraljkama. Čekam izlazak Ryzena 5600 non X već preko 6 mjeseci, i moram priznati da mi je već prekipjelo.

Da li postoji kakav info o datumu izlaska 5600 non x?
Čekam već 6 mj ne bi li se isciganio za tih jadnih 500 kn razlike. Da sad kupim X varijantu a non X izađe za mjesec dana upucao bi se u nogu.

Da li se u ovom trenu uopće isplati razmišljati o kupovini 5600X-a ili čekati neki refresh?
Dosta kompliciram, ali planiram još dugooo ostati na AM4/DDR4 kombi pa da se ne zeznem s kupovinom.



Ako već sada rade refresh jezgre da li to znaći da 5600 non X nikada neče niti postojati?
U tom slučaju postojale bi samo 5600G, 5600X i "5600XT" varijante.

Da li je ovaj 3D cache predviđen samo za 5800/5900 modele ili bi trebao ići na cijeli line-up, konkretno i na 5600 varijantu?

Znam da je sav info oko refresha još uvijek u rumor kategoriji, ali svejedno pitam.

Negdje po netu čitam da novih verzija procesora neće niti biti sve do 2022 i AM5 socketa.
Negdje drugdje čitam da je istina da izlazi refresh, ali isti modeli (imena) procesora ali s novim steppingom (B2). Navodno ovaj slučaj ne donosi nikakav porast performansi, nego su ga napravili samo da unaprijede proizvodni proces (yield).
O tome što AMD planira izdati se i nezna baš. Ne može se ni sa 100% tvrdit koji će točno procovi imat 3DC, ali za sada se nagovješta da su to samo 5950 i 5900.
A moj savjet ti je da se strpiš još mrvu i uzmeš si 5600G iliti kvazi 5600 non X sa integriranom grafom. Strpi se da vidiš rivjue jer taj proc ima manje cache-a zbog monolitnog dizajna (nije mu toliko potreban veliki cache). Vjerujem da će biti zanemarivo sporiji od 5600X.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote