View Single Post
Staro 13.07.2020., 16:37   #50
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
Evo sad su mi javili da dolaze sutra probit kabel u kuću te bi za 2-3 tjedna onda išao probni signal i montaža priključka/kutije za prelaz na bakrenu paricu unutar kuće. Brzo rade.


Ljepo za čuti i baš mi je drago šta će napokon ljudi u rural naseljima imati optiku a da ovaj projekt nije bullshit. Taman mi treba netko sa foruma da nam tu javi iskustva na fibernetu ili terrakomu da se vidi kako to radi, recimo dal ce se moci router staviti u bridge mode i ostale stvari. Ja sam baš gledao sebi šta bi uzeo jer dobivam i ja za nekih 6 mjeseci max isto njihovu optiku taman su stavili danas na stranici za mape da će iči izgradnja po postojećoj infrastrukturi jer sam u Rijeci tako da ono samo ce iz centrale povuć optiku na prvi stup i nece biti potrebe ništa kopati (osim za centralu) tako da ce to ići brzo po mom iskustvu. https://prnt.sc/tgyljd

Taman sam gledao sebi razliku za terrakom i fibernet i po mom nekom mišljenju ja bi uzeo fibernet jer za 300kuna (net+tv) dobivaš 200/100 šta je duplo više od terrakoma koji ima max 100mb download (Nepiše ni koji upload puštaju) ali zato terrakom barem ima dosta ljudi koji su koristili tu na forumu pa barem možeš znati šta ćeš dobiti kod njih. Fibernet ako pogledaš to ti je firma ustvari "Fenice Telekom Grupa" koja po mom pričanju sa Rune preko mobitela je firma koja već radi preko 10 godina i samo rade na poslovnim paketima, tako da su morali napravit ovu posebnu novu "firmu" da mogu puštat pakete na FTTH od Rune, ali kod njih nema nitko vjv iskustva kako im radi ustvari taj net, kakav im je routering prema vanjskim serverima itd ako me razumiješ. Po meni Fibernet bi bio odabir jer za iste pare duplo veća brzina. Možda kada ja budem uzimao optiku za ~6 mjeseci dodje A1 ili tako netko jer su rekli da bi A1 vrlo vjerovatno mogao podpisati sa njima ugovor pošto A1 nikad nije imao ništa u Ruralu pa bi im ovo dosta dobro došlo. Isto su tako rekli da je Hrvatski Telekom tvrd orah za pregovaranje
BRLEE je offline   Reply With Quote