View Single Post
Staro 18.04.2013., 23:18   #993
stane1983
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Varaždin
Postovi: 8
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Evo (nazalost) opet trebam pomoc spretnijih ljudi s ovim uređajem
Naime kolega je htio da na njegov SX763 stavimo DD-WRT, jer je vidio da je to odličan OS za router.
E kad smo ga stavili po uputama (prošlo bez greške), njemu je to bilo prekomplicirano i htio je da vratim na original (stock) firmware. Eh tu nastaju problemi.
Idem doslovno po uputama, korak po korak ali ne mogu vratiti na stock. Svaki put nakon sto napravim naredbu dd if=/tmp/secondary_boot.img of=/dev/mtdblock2 i ugasim router, te promjenim IP adresu u 192.168.2.16, on ne poteže firmware sa kompa već opet pokazuje failsafe UI na 192.168.1.1.
TFTP je pokrenut, nema AV software-a, firewall je isključen. Probao sam sa Ubuntu-a, i sad sa friške instalacije XP-a
Znači kad god ukucam secondary, i restartam router s novom IP adresom on ne poteže novi runtime_image.bin iako je sve podešeno od slova do slova prema uputama na prvoj strani. Stalno se pali failsafe ui na 1.1 i preko njega mogu staviti i DD-WRT i OpenWRT, to radi bez frke. Ali nazad na stock neće ni za živu glavu. Ima li tko pametan savjet?

P.S. prema uputama s prve strane sam već par komada vratio na stock, ali ovaj je tvrdoglav
Prvo sto mi pada na pamet upogonit Wireshark i posnifati dal router opce pravi kakav request na tftp server, sa koje ip adrese, na koju ip i koji file?
stane1983 je offline   Reply With Quote