View Single Post
Staro 16.06.2021., 10:52   #1081
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,435
Citiraj:
Autor Yoman Pregled postova
Iako ne planiram mijenjati proc bar 3 godine mislim da bih mogao pregrmjeti nedostatak PCIE 4.0.
Trenutno imam PCIE 3 nvme koji radi sasvim ok posao. Ne vidim da bi mi trebalo nešto brže.
GN test - FPS s 3080 je 1-3% manji na PCIE 3 vs PCIE 4 ovisno o igri. To bih isto mogao pregrmjet.

UKN video koji si linkao - na 6:08 kaže da je velika razlika u competitive shooterima koje ja ubiti najviše i igram. Valorant 280 FPS-a na G-u, a na X-u 420 FPS-a. Treba pričekati još koji review, ovo čudno djeluje.

Da li je 5600 non X uopće u planu ili su ga otkazali? Doslovno ništa o njemu ne uspijevam naći na netu.
Da, ima i jedan video od AdoredTV gdje se vidi sva moć punokrvnog zen3 u competitive igrama, 5600X doslovno briše pod sa preostalom konkurencijom.
Ispada da mu tih 32mb cache donosi ogromnu prednost, što znači da će vj isto biti i u slučaju 3DC.

A što se tiče non X varijanti, ne nema nikakvih vjesti.
AMD je trenutno najbrži u svim segmentima i jednostavno nemaju potrebe za ''slabije'' tj jeftinije varijante zen3.

Već sam prije linkao, ali evo još jednom video od adoreda koji bi te mogao poprilično zagrijati za 5600X:

__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote