View Single Post
Staro 22.04.2021., 11:01   #728
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Neki dan mi došli iz kine oni mali Xiaomi Mijia Thermometer 2, bluetooth LE, model LYWSD03MMC. 1x CR2032 baterija, navodno bi trebali raditi barem 6mj.
Kako ne koristim Mi aplikacije, odmah su preflashani s custom ATC fw. Najlakši flash ikada, samo se naklika kroz browser
Zasad nikakvih problema s prijemom BLE signala, usb stick je uštekan u malom kompu koji je zakopan u dnevnoj u elementu ispod TVa, a najdalji termometar je u kuhinji, 2 zida od cigle dalje, iza velikog frižidera na kuhinjskom elementu. Radi bez grešaka, sampling rate za mjerenje im je svakih 2.5s. Dalje ide u HASS (custom integracija s githuba), očitava se svake minute. Navodno radi i HASS integracija s original firmwareom.
Preciznost nije loša. Nemam baš s čime usporediti, ali imam neki Trotec temp/higro metar koji sam kupio u kompletu s odvlaživačem i razlika u temp. na Mi termometrima (ako ostavim jedan kraj drugoga) je 0,1-0,2 °C, a u vlažnosti 5-10%, u korist Mi uređaja.
Nije loše za paket od 3 komada i ukupnu cijenu od 16$, došlo do mene za 3 tjedna
Jedina zamjerka je nešto slabije čitljivi LCD ekran, ali ne smeta me jer ih ne mislim baš puno gledati. Sad razmišljam da sam mogao uzeti i skuplji model s e-ink ekranom.
Jedino što navodno ne idu baš van na hladno, čitam da baterije krepavaju preko zime na hladnom.

Ima netko preporuku za sličan uređaj, ali za vanjsku uporabu?

Za terasu mi treba, preko ljeta opako tuče sunce, a preko zime nije prehladno.



Koju "custom integraciju" sa Githuba si koristio?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote