View Single Post
Staro 19.12.2020., 11:53   #530
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,808
Ako si naviknula na tursku, ja bi se osobno okusao s mokom. Tim vise, ako nemas mlinac i planiras trositi kupovnu kavu, imas ih gro okusa od lavazze cesto na akcijama i vec mljeveno za moku. Da ne spominjem ostale (samo ne frank i barkafe i anamarija)... Minimalno odrzavanje, nema ciscenja aparata i sl, vrlo brzo skuzis kako skuhati dobru moku i kad naucis kasnije jako rijetko fulas proces.

Mlijeko mozes uvijek spremiti sa strane, iako nikad nece biti pjenusavo kao u kaficu gdje ga rade steamerom/frotherom.

Zapravo postoji jedan nacin kako dobiti takvo mlijeko i doma, probao sam par puta. Guglaj "milk frother with french press", investicija je minimalna, a mozda vec imas doma sve sto ti treba. Ne ispadne savrseno s mlijekom od 2.8%mm, rezultat je bolji cim je "masnije" mlijeko ili ako imas gdje nabaviti ona barista mlijeka. Osobno nisam fan mlijeka u kavi (samo crnjak, jel), curi se recimo svidja kako ispadne, ali ni meni ni njoj se na kraju to ne da raditi pa na kraju ona zavrsi s mlijekom za kavu iz lidla.

Osobno, nemam nikakvo misljenje o aparatima za kavu od parsto kn, nemoj imati prevelika ocekivanja (ne racunam ove jeftine drip/filter aparate, tu nema neke nauke i vjerojatno su oke, nego bas aparate koji rade espresso).
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote