Tema: ETH STAKING
View Single Post
Staro 25.10.2021., 14:14   #8
Bradobradi
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Visegrad, BiH
Postovi: 212
Citiraj:
Autor zen_sux Pregled postova
Evo upravo ja...

Nema poolova to su kiljenti i implementacije istog koda u drugim jezicima od razlicitih timova ideja je da se ne centralizira sve u jednom (kao sta je geth mislim sad 75%+ eth1 nodeova), govorim o nodeovima neznam skoro nsita o uslugama koje tek izbacuju exchandges.

Mislio sam vise na tehnicka pitanja oko razlicitih implementacija softwarea i sl. dosta je sve novo kao u ranim danima mininga....

@neo-st@srki
Nije bas tako jednostavno al nacelno ste u pravu ako je nekome 32 po nodeu puno (50% ili 100% ili sta ja znam crypto net wortha) naravno da je dosta objektivno glupa ideja, al to je ono pitanje osobnih financija i tolerancije na rizik vec.

A ovo drugo, dosta ljudi koji su duze u ovome denominira sve u ethu (kao sta 90% tradera "stacka sats") a 14% u ethu je ogromno pogotovo ako ga ionako samo "holdaju".
Nagrade padaju sta vise ljudi stakea ali su na bonding curveu (prima 900 validatora dnevno) tako da ako i bude i dalje ogroman depozit pritisak do 5% nece doci kroz 2-3g)
Usporedivati sta "mozes tradeat" sa yeldom od stakinga nema smisla kruske i jabuke kao usporedivat mining zaradu sa tradingom.
To slashanje je skoro nepostojeci rizik i neznam zasto svi trube o tome (valjda iz nerazumjevanja)

U svakom slucaju ja sam prosao 2 testneta na windowsima i vrtim za test jedan mainet validator na linuxu pa ako ko bude imao kakvih pitanja neka pita.

Moze li jedan rezime poslije skoro godinu dana... iskustva.. zarada... i sl.?
Bradobradi je offline   Reply With Quote