View Single Post
Staro 11.10.2021., 21:31   #6012
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,179
Prvo da javim i zahvalim se kolegi Thermaltake-u koji nam je dao jednu hrpicu igrački, poslikao budem sutra pa ako nekome nekaj treba neka mi se javi i dođe pokupiti Do daljnjeg budem ih udomio na tavanu...


A sada idemo na zabavni dio... Naime ona konfa sa aucije se pokazala kao "score" godine. No idemo redom sa slikicama i popratnim komentarima...

Prvo se u kutiji našlo nešto periferije... Generalno u dobrom stanju osim tipkovnice koja je jadna izgleda popila sav "abuse" za citavu konfu. No i to se da oprati i ocistiti uz malo truda Ništa posebno ali simatično kliktavi rubber dome primjerak, ne bunim se s obzirom da je bila extra.



A onda sam krenuo na glavnu zanimaciju, kuciste. Koje me ugodno iznenadilo. Za početak bilo je full cisto... Onak "skoro new old stock" cisto.



Također nije imalo šarafe iza. Ni naprijed... Ni nigdje

Pa sam jedno minutu-dvije zujao "kako se otvara ta đavolja naprava". Naime kucistu se skida prednji panel u rangu modernih kucista sa dust filterima, iza kojeg se kriju šarafi za stranice. Pregenijalno... Oldskul netaknute naljepnice iz 2M servisa i PII necu ni komentirati. Moja prva konfa je dosla od tih likova Ništa potrgano ni polomljeno niti izgrebano, i svi šarafi na broju, identični a ne miks 4-5 kucista kako uglavnom bude sa tako starim konfama...

Napajanje također djeluje full cisto i malo korišteno kao i ostatak kucista Malo korišteno tipa kao da je komp samo isproban nakon sklapanja ili da je radio par dana max. Svejedno nisam bio dovoljno hrabar bez testera se upuštati u paljenje konfe



Pa su se tu našle i jedna optika, floppy i neke simpaticne kartice...



A sve je na okupu držala ova ljepotica u pratnji 350tke i 2 keksa rama





Kondenzatori i sve je u besprijekornom stanju i bizarno cisto za tako stari hw. Samo cu reci ako ne primjecujete sa slika da je konfa cistija nego stvari koje dobijete od naseg kolege Trekkie-a. Onda znate o kojoj razini cistoce pricam.

Naime, sve u konfi izgleda novo. Onak kao da je slozena pred par mjeseci i spremljena u kutiju. Kablovi, slotovi na ploci, konektori od napajanje i na optici i hardu, sve je lijepo bijelo i cisto. I sve komponente imaju još po sebi male bijele naljepnice istog tipa sa predpostavljam inventarnim brojevima iz 2M-a koje kad dotakneš otpadnu jer je ljepilo odumrlo kroz godine. Tako da rekao bih da smo upecali nesto vrlo blizu "new old stock konfe", i da se rizik sa netestiranim ovaj put isplatio. Možda je tu doprinio i blagoslov našeg velikog svestenika

Nisam testirao plocu jer nisam htio riskirati radi nestrpljivosti sa napajanjem starim 20g (jer to jedino imam pri ruci osim da raskapam glavnu konfu sto mi se nije dalo) iako tbh mislim da ce se sve pokazati ispravnim. Ako ova koja je cistija od moje ploce u main rigu (i svim ostalim for that matter) ne kresne od prve onda sam stvarno uklet

S obzirom da je ovo bila zajednicka pustolovina sa kolegom Stereotyp-om, unaprijed je dogovor bio da zvučnici, ram, ploča i proc idu meni a ostatak stvari njemu jer ima velike planove za kuciste a ako sam ga dobro skuzio i ostatak "loot"-a mu se svidio.

Sve u svemu mislim da je ovo najbolja akvizicija 2021-ve

Edit: Zaboravih napomenuti, popravio sam jutros i ovog ljepotana (o kojem je bilo rijeci na temi danas tokom dana) kojem nije radila lijeva tipka. Sada je cisto zgodan primjerak retro glodavca

Zadnje izmijenjeno od: Alien_200581. 11.10.2021. u 22:25.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote