View Single Post
Staro 07.11.2020., 01:13   #76
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Pa vezano za 5600X, ako je prvi dan cijena bila 2500Kn i to u samo dva ducana, i u biti ga nigdje nema (bar ne u meni bitnim ducanima), desilo se tocno ono sto se trebalo desiti drugi dan i zato je cijena cak i porasla.. I u tom smislu sam isao s komentarom da nema sanse da ce cijena ostati 2750kn kao sada.. Pogotovo ako se moze naruciti iz DE za 2300..
dok vidimo da je za 5900x pala za 100kn drugi dan. Tako sam nastavio sa nagadjanjem, s obzirom da ocekujem kada ga bude imalo 10 ducana i kada budu punije police s lagerom, i kada prodje hype, da ce pasti.. to je moja analogija.
i tu postoji razlika naspram r5 3600 i prijasnjih generacija, jer je dobavljivost bila bolja "on day one" i to u puno vise ducana i to uz cijeli line up, znaci tada je paralelno izdan i nonX model sto je po meni vrlo vazno kada se ovo usporedjuje!
Mozda se varam, samo kazem sto mislim.

Isto tako iako je sluzbeno 5600x 300US, tu je i neka "najava" samo 230US za 5600 nonX, i cini mi se da bi to moglo drzati vodu s obzirom na kasniji timing koji pada u trgovackom smislu iza blagdana kada vlada shopping depresija xD .. I kada dodje on, focus vise nece biti na 5600x koji ce izgubit kod nas bar jos stotku dole na temelju brata xD

Imam jos neke argumente, jer AMDu treba marketshare (sumnjam da zele pogrijesiti kao u doba P4 ere) i ako bude robe na lageru i rotacija manja od planirane, dok intel sumnjam da ce sve samo gledati, korona itd itd i ici ce cijene dole to je uvijek tako..
ali to su sve nagadjanja pa sam ih tako i iznio nema potrebe se na to kaciti. lol

Pa ja prvi sam poceo nagadjati da ce AMD sad nabijati cijene i da ce mozda cak i kalkulirati za daljnjim predstavljanjem novih proizvoda jer ako ne treba, nece oni opet dati 20% IPC uplift..
Mogu malo i drzati u rezervi ako to nece utjecati na prodajni rezultat ili marketshare xD
To isto vrijedi u konacnici i sada za cijene sto vi kazete, i moguce da ste u pravu, ima vise faktora koji su svima nama nepoznanica.
..ali eto "insekt" mi je rekao ono sto sam i napisao i mislim da ima nesto u tome xD
..ali zato kazem tj. ponavljam - samo nagadjam.
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 07.11.2020. u 02:10.
Eladio je offline   Reply With Quote