View Single Post
Staro 16.10.2010., 01:06   #16
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Ne bi uopće bil problem u sve to povjerovati kad bi nVidia imala kakvu takvu podlogu za to manevriranje s čipovima. Rekel sam već u nekolko navrata u raznim temama, takve "vijesti" može pisati bilo tko s malo tehničke potkovanosti i s vlastitim blogom.
To si pogodio. Kao što sam rekao na drugom forumu(osim ponavljanja upravo ovog što ti pričaš),glasina je potekla iz kineskog trač-čat foruma, pa je to prenijeo njemački bloger koji tračeve čita gugltranslejtom, a onda su stvari preuzeli kojekakvi fudoi i valichi i eto ti nvidija kartice - čak je netko, da bude lijepo ilustrirana slikovnica, prenio i pcb očigledne gtx480tke kao "dokaz" Jedino što eventualno nevidija može u hajendu u nekom doglednom vremenu imho, je napraviti dvogpuovski gt104 recimo naziva gtx490.

Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Ako si već spomenuo trud,ono si trebao napomenut za trud uložen u razvoj nove generacije kartica.... kakve li logike od čestog izdavanja čipova/kartica kad su one same,neću reč smeće već neprofitabilne? U tovom slučaju bi i s već spomenutog čarobnjaka i bogataša brzo na prosjački štap spali... pogotovo s derivatima trenutačne ponude. Keyword/sentence: kvaliteta a ne kvantiteta.
Tako je. Ja nemam ništa protiv hardvera od atija, ali u posljednje vrijeme ga izbjegavam, jer su me programi na kojima profesionalno radim na to prisilili. Ati u openCL nema implementiran Image Objects za teksture, nema CUDA, Adobeov Mercury Engine nula bodova, plus meni treba apex fizika iz autodesk pluginova, i Mentalrayeva Iraya i šta mi tu vrijede lijepe kartice koje izlaze svakih pola godine za koje nema softverske profi podrške

Zadnje izmijenjeno od: Wolverine. 20.10.2010. u 16:36.
Overhaul je offline   Reply With Quote