View Single Post
Staro 02.04.2022., 20:50   #773
krunccrni
Premium
Moj komp
 
krunccrni's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Cerje
Postovi: 65
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Možeš još u kućnoj radinosti pokušati flashati bios ponovno na karticu

Znači uzmem GTX 1080 gigabyte gaming. Stavim u noviji komp ne pali se monitor, stavim u stariji ista stvar. Ventilatori se upale, napajanje ok, ali monitor se ne pali. Vratim staru karticu i sve ok na oba kompa. Onda na starom napravim clear cmos i izadim bateriju i opet isto. Malo istražujem i vidim da ekipa zna imati takve probleme. Stavim zadnji Bios na matičnu na tom starijem kompu (btw matična je Gigabyte ab 350) i paf nakon toga sve uredno radi. Instaliram nvidia drivere i sve ok.
Vođen tom logikom na novijem kompu radim isto, clear cmos, vadim bateriju, stavim novi Bios, ubacim GTX i opet se ne pali monitor. Koji k...?
Mijenjam postavke u biosu legacy - uefi, PCI 3gen svakakve kombinacije i sa starom grafičkom svaka kombinacija radi, a s tom GTX-icom ni jedna.


Na kraju stavljam GTX u stariji komp di radi normalno i stavljam na nju noviji BIOS. Naravno na tom kompu i dalje radi bez problema. Stavljam ju u novi i dalje se monitor ne pali.
Što je najjače na novijem kompu je matična isto brend Gigabyte (model H510M). Znači grafička Gigabyte, matična Gigabyte a ne očito se ne slažu. Naravno deinstalirao sam drivere sa stare grrafičke s DDU i mijenjao monitore/kablove. Pa mislim kaj još mogu pokušati? Dal je pamento možda dowgrade-ati bios na matičnoj?
Hvala na pomoći i sugestijama
lp
Kruno

Zadnje izmijenjeno od: krunccrni. 02.04.2022. u 23:03.
krunccrni je offline   Reply With Quote