View Single Post
Staro 06.06.2023., 14:11   #164
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,950
Ja nekoristim Relinkov software (imam app na mobitelu tek tolko ako nesto bas zatrebam brzo kao live view) pa detekciju i area covering radim preko Synology Surveilance Stationa i tu sam zadovoljan. U mom slucaju kamere su visoko (na zabatu kuce naprijed/nazad na cca 8.5-9m) pa detekciju tablica i face te slicno nisma ni pokusavao upogonit jer je kut gledanja previsoko da bi to uopce radilo sa bilo kakvom kamerom ali Event view i slicno kod motion detectiona radi dobro.

Synology SS ima opcije da ignorira evente krace od 1,2,3... ili kolko sekundi podesis pa da se ne pali bas kad osa/pcela/ptica proleti ispred kamere (znatizeljne su, cesto sam ih vidjao na leci kamere u pocetku dok nisam podesio event ignore 1-2sec). Uglavnom ja sam podesio da snima samo kad je event i onda snima 10sec prije i 10 sec poslije eventa...

Ukupno drzim snimke 90 dana (tada radi automatski delete starijih snimaka).
Prednja kamera (koja gleda ispred kuce/ulicu) zauzme nekih 250-300GB prostora (4K/H265) dok zadnja kamera (snima dvoriste/garazu/ulaz u podrum) cca 120-150 GB...

Kolko bi to zauzimalo da je 24/7 nemam pojma ali brijem puno vise.
Trenutno imam cca 180-200 evenata ispred kuce (ujutro kad ekipa krene na posao pa prolazi ulicom ili se okrecu kod mene na cupriji nakupi se snimaka ) i oko 60-90 iza kuce (to budu kratki snimci tipa 10-45 sec).

Pazi samo da ova Reolink po noci snima CrnoBijelo ako nema dovoljno svjetla od ulicne rasvjete ali kad ima motion detection moze paliti i ove LEDice na fronti i IR senzor i onda je slika opet u boji tj. ima valjda neki luxmetar kad se prebaci na C&B ali ja sam to ugasio da ne pali te IR i reflektore da ne bljeska svako malo po novci cim susjedova macka prekosci ogradu i proseta dvoristem ...


I P.S. NE zaboravi naljepnicu na kucu (ovaj objekat je pod video nadzorom bla. bla..). Kod nas je nedavno policija setala i djelila kazne/upozoravala one koji imaju kamere a nemaju naljepnice...)
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote