View Single Post
Staro 21.09.2020., 02:12   #1646
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Da, bas svi cekaju Cyberpunk 2077 da bi stavili DLSS... koji nije jeftin za implementirati. Da je jeftino i lagano ne bi samo 15 igara u 2 godine podrzavalo DLSS. Tehnologija je super ali implementacija je teska i skupa.
Downsampling bi se znacilo da se igra renda u, recimo, 4K i prikaze u 1080p, a to nije ni RIS nit DLSS vec obici SSAA.
Ako je vjerovat techspotu i ostalima koji su razgovarali s nevidijom i developerima, dlss u 2.0 verziji je lagan za impletemntaciju. Navodno bi ga svaka igra koja podržava taa trebala bez problema ubaciti. Razlog zašto u dvije godine nije bogznašto napredovao je u verziji 1.0 koja je bila pušiona

On the positive side, Nvidia claims DLSS is much easier to integrate now and getting DLSS in games on launch day with quality equivalent to Youngblood's implementtion should be very achievable.

još sam negdje ranije čitao razgovore s developerima (iz controla i još jedne igre) koji su radili sa dlss 2.0 i također kažu da je lagan za impleentaciju, tako da ne znam otkud ti ova informacija da je problematičan skup

ris downsampling, ako nisam krivo skužio, objašnjavaju u techspotovom tekstu, je skidanje rezolucije na nižu + sharpening - u ovom slučaju na 1800p uz prikaz na 4k ekranu

The second use case is for resolution downsampling. For example, if you have a 4K display but want better performance, you can run games at 1800p or an 80% resolution scale. This will inevitably make the image softer as it’s not being rendered at the native resolution. Radeon Image Sharpening could post process that image, add a bit of sharpness back and get close to the native image for virtually no performance loss. In a sense it’s similar to what Nvidia is attempting with DLSS, and we’ll compare the two later on.
picajzla0707 je offline   Reply With Quote