View Single Post
Staro 20.09.2020., 22:20   #1637
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Vjerojatno mogu ponudit neku alternativu, nvidia to previše napuhuje

Čak i taj RT, bio sam pesimističan glede AMD-ovih mogućnosti, no kad sam vidio da zapravo nvidia nije napravila ništa epohalno kao što je pričala, nego je RT uglavnom onoliko jači od Turinga koliko su nakrkali više jezgri, možda i tu AMD može ponudit nešto konkurentno
Alternativu iz amd-a mogu ponuditi kroz ai verziju downsamplinga, što zasad nemaju. Eventualno mogu parirati na 4k, no i tu imaju performance boost od 30%, dok za niže rezolucije kvaliteta jednostavno ne zadovoljava.

Dlss ne napuhuje nevidija, oni su ga pokušali progurati u 1.0 verziji koja je bila šrot, no otkako su izbacili 2.0 verziju dlss 'napuhuju' oni koji su to testirali, sa 50-70% perfomansi uz isti ili čak bolji izgled od nativne rezolucije to je gamechanger i dosad najbolja tehnologija od svih koje su predstavljali kroz godine poput raznih aa, ao, sharpeninga i ostalih kerefeka, čisto zato jer ne uzima nego daje perfomanse i to masivno.

Inače, ris se očito brka malo, gore je kolega vadio hvalospjeve za sharpening mogućnosti koje nemaju veze s poboljšanjem perfomansi, a ignorirao je zaključak da u downsamplingu koji bi trebao poboljšati perfomanse nije bogznašto čim ide s niže reze od 1800p na 4k, što je sasvim očekivano od tako ograničene tehnologije koja ne radi ništa drugo nego prikazuje sliku niže rezolucije, s manjkom poksela, na višoj rezoluciji. Nisam vidio testove na 1440p i 1080p monitorima, no tu je vjerojatno još lošiji.
Upravo je tu razlika dlss-a i ris-a, dlss koristi ai da bi stvorio piksele kojih nema na nižoj rezoluciji, ris zapravo prikazuje nižu rezoluciju, ima manjak piksela i zato izgleda mutno i loše, a dlss izgleda isto ili čak bolje od nativne rezolucije na 4k, 1440p ili 1080p monitorima uz veliki performance boost.

Sve će svakako biti jasnije vrlo skoro, čim izađe cyberpunk koji je izrazito nahajpana igra i u kojoj bi upravo dlss trebao zasjati, a nakon kojeg će svi developeri požuriti ubaciti dlss u svoje igre
picajzla0707 je offline   Reply With Quote