View Single Post
Staro 16.03.2016., 14:17   #29
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Znači ukratko, imati ćemo NEKAKVE DX12 igre, a ne igre vrijedne spomena tipa Battlefield ili neki razvikaniji serijal.
Ok, Hitman... i to je to?

Ako to tako se bude šlepalo, slaba utjeha AMDu će biti "mi smo prvi imali DX12 karticu dok DX12 igre nisu ni postojale".

Zadnji driver nisam stavio, često preskočim 2-3 verzije jer ako ovaj radi, onda ne diram
Nebih baš rekao nekakve igre, one gore igre su veliki naslovi, jedino je ashes nova igra. Deus ex je također hit... Sve buduće dice-ove igre će sigurno biti dx12 (uključujući i battlefield), možda i dx12 only klik. Ovdje sam tražilicom izvukao još (ima i žnj naslova). Uglavnom bit će ih.
Samo je pitanje dali će biti ovakve ili onakve dx12 (čisto da mogu reći da su dx12, a performati lošije nego na dx11), ili će biti neki masniji dx12 support (uz neke bolje detalje ili mogućnosti), ali uz veće povećanje perfomansi na amd-u. Nvidiji izgleda više paše prvo, makar pod cijenu toga da igra bude u banani. Ovaj misli ako pascal ne uvede bolji async support da će se igre tako polarizirati.

Citiraj:
Autor CheCola Pregled postova
vidoviti milan kaže nahebali smo svi zajedno, ionak sa dx12 dolazi multigpu, fanboyevi izumiru (bar što se gpu-a tiče), svi proizvođači profitiraju, gaymeri puše jer sad jadni moraju gurat dva gpu-a različitih tabora....
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
Multigpu dolazi jedino ako ga developer podrzi. Opet, tko se hoće kladiti koje igre će imati podršku za multigpu a koje neće
E sad ne znam za taj mještoviti dual gpu, nisam baš proučavao - dali treba neka driverska podrška za to, ili svaka grafa pila svoje as is? Ako treba driverska podrška - piši propalo, jer ni CF/SLI only podršku nemaju neke igre, a mnoge skaliraju loše, onda moš mislit koliko će se amd i nvidia truditi oko optimizacije kako bi njihove gpu radile zajedno. Ali ako je suditi po ashesu kombinacije djeluju odlično (bolje nego 2 iste). DX12 je samo sredstvo, daje mnoge mogućnosti, a na developerima je kako će ga i koliko iskoristiti. Developers, developers

IMO najkul fičr je cpu overhead stuff, elimiranje ili drastično smanjivanje cpu bottlenecka.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 16.03.2016. u 14:29.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote