View Single Post
Staro 05.03.2024., 10:46   #2
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
Imam A1 optiku, 0,7/0,35-1/0,5Gbit veza, Huawei HG8145V5 ruter od A1, na njega žično spojen AP Tp-Link RE500x. Svi LAN kabelom

Imam dva WiFi ulaza (nemam mesh), jedan od rutera i jedan od AP-a i spajam se na svaki manualno ovisno gdje sam u kući.

Uređaji na mreži i potrošnja:
- komp1, LAN kabel, Fortnite konstantno
- mob 1, ruter wifi, Whatsapp voice call + paralelno YT streemanje, konstantno
- mob 2, ruter wifi, YT streemanje ili brawl stars
- mob 3, AP wifi, brawl stars
- TV, LAN kabel, Netflix streemanje
- NAS, LAN kabel, seeda torente (obično ne vuče ništa ili jako jako malo)

Dešava mi se da vikendom na večer kad su svi doma i kad cuclaju tako vezu ko sumanuti, igranje na mob2 i mob3 (Brawl stars) dobije veliki lag i užasan frame drop koji traje neko vrijeme.
Nije do igre (brawl starsa) jer kad čim se maknem s WiFi-ja i pređem na mobilnu mrežu, sve radi ok, dakle do moje je mreže. Nije ni do Tp-Link AP-a jer se isto dešava i ako sam spojen na Huawei WiFi.

Moja pretpostavka je da ili ruter ne može hendlat opterećenje, ili imam famozni "A1 visoki ping skok navečer"?

Razmišljam o QoS-u i to da ograničim promet po svakom uređaju tako da nitko nikad ne može posrkat više od 0,1Gbit U/D jer ne moš djeci objasnit da ne morjau baš tada u tom trenutku ić i skidat i strimat i igart i pričat na whatsapp istovremeno pa nek se nauče živjet s ograničenjem
Jesi razmislio da razdvojiš 5GHz i 2.4GHz wifi i prebaciš svih na ssid od 5GHz?
Izgledno je da ste u stanju zagušit wifi na 2.4. Desilo mi se uredno.
Ako i to ne pomogne, provjeri ovo sa visokim pingom...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je online   Reply With Quote