View Single Post
Staro 02.07.2023., 09:50   #36
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,657
Citiraj:
Autor tomo_ubica Pregled postova
Bok ljudi. Evo da ne otvaram novu temu pokušat ću se prikačiti ovdje za postojeću.

Već skoro 10 godina nisam igrao ništa od igrica, hvata me lagano kriza.

Odavno sam prešao na Apple upravo iz razloga kako bih se izliječio od kroničnom gamingivitisa, pa me sad opet uhvatila želja.

Imam iMac 2017 sa dobrim procesorom i grafičkom koji koristim za posao, ali dosta igara ne postoji za mac, a i ono što postoji nije baš optimizirano.

Zatim sam kupio PS5 kao potencijalno rješenje ( imam 4K TV ), ali evo ne mogu se nikako naviknuti na kontroler, jednostavno mi to nije to.
Može se spojiti miš i tipkovnica, ali ne podržava sve igre ( odnosno podržava jako mali broj igara ).

Pa sam došao do zaključka da bi najbolje bilo da prodam PS5 i iMac-a, tu bih dobio skoro 2000 eura.

A išao bih na neki rabljeni gaming PC do 1500 eura + monitor.

Po struci sam grafičar i iznimno patim od toga da mi je grafika raspaljena do maksimuma te bih htio neku grafičku koja bi mogla gurati igre na maksimumu najmanje sljedećih 3 godine.

S obzirom da već 10 godina nisam u PC svijetu bio bih zahvalan za par savjeta, jer pojma nemam što se trenutno može dobiti za te novce.
Što gledati? Koliko RAM-a ? Koju grafičku? Koji procesor?
Nikako ne bih htio AMD procesor.
Jednostavno. Ne kupiš ništa nego uzmeš GeForce Now subscription u najjačem paketu (GTX4080) i igraš se na cloud kompu kad hoćeš i koliko hoćeš.
Samo trebaš dobru internet vezu.
Evo, uštedio sam ti 2000 eura, a ne moraš ništa ni prodavati. Možeš čak igrati i na TV-u, bar za LG postoji aplikacija.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline