View Single Post
Staro 28.02.2024., 20:12   #2403
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,421
Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
Pa A1 ne zna namjestiti bridge mode na Huaweiju, otkud sad ideja da bi isti taj A1 cijeloj državi postavljao PLOAM passworde ili ne znam što već i da bi tu promjenu uspjeli iskoordinirati?

To nije admin password u firmwareu da pushaš FW pa ako prođe, prođe... Bilo kakvu intervenciju u sigurnosne postavke optičkog linka (PLOAM password, recimo) treba koordinirano istovremeno obaviti i na ruterima kod korisnika i na njihovoj opremi, i bilo kakva greška može rezultirati time da ti ispadne cijeli kvart, grad ili regija... Ali dobro, pošalješ vanjskog da ti zamijeni 50k rutera, sitnica

Da ne spominjem da je uopće pitanje može li se takvo nešto automatski i remote napraviti - HT svoje Huawei ONT-ove ručno konfigurira kod montaže, a oni imaju daleko razvijeniji ACS u odnosu na A1. Uz to, PLOAM password ima sigurnosnog smisla jedino ako je svakome različit - promjena iz 10 razmaka u, ne znam, 10 zareza je samo šminka i previše posla da bi nas ukupno 10 budala koje imamo svoje SFP-ove omelo na dan-dva dok ne izvučemo novi password.

Sve u svemu, mislim da smo sigurni, ali svejedno, slažem se da je glupo takve stvari pisati po njihovom forumu. Iskon se ljutio čak i što se ovdje objavljivao supervisor, sjeća li se još netko toga?
Ma da slažem se.
Pisati password i to na ISPovu forumu je no no.
Jedno je pisati ovdje a drugo na njihovom forumu
Kad im napišeš tajne user/passworde na njihovom forumu je kao da im staviš pištolj na čelo bez obzira od čega je to.

Zato kažem kako god ovo završilo nepišite im ništa od postavki ili credentialsa na A1 forumu.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,3,
Karlo666 je offline   Reply With Quote